Kalifornia – Parki Narodowe

0
1040

fot. źródło

Stany Zjednoczone zapierają dech w piersiach niejednemu z nas. Niestety, aby tam pojechać, potrzebujemy sporo pieniędzy, a załatwienie wizy nie jest taką łatwą sprawą. Gdy oglądamy zdjęcia naszego wymarzonego miejsca w internecie, czujemy, że chcielibyśmy tam być, poznać je empirycznie. Czy wiecie, jaka jest alternatywa dla wysokobudżetowego wyjazdu do Stanów? Kalifornia w Krakowie!

KALIFORNIA PARKI NARODOWE 

TERMINY:
22 kwiecień – 12 maj 2018
14 maj – 04 czerwiec 2018
22 lipiec – 12 sierpień 2018
09 wrzesień – 30 wrzesień 2018

fot: źródło

„WARSZAWA – LAS VEGAS –ZION N.P. – BRYCE N.P. – CRAND CABYON – PAGE ARIZONA –KAYENTA – CORTEZ – MESA VERDA N.P. – SILVERTON – BLACK CANYON N.P. – ARCHES N.P.- SALT LAKE – GRAND TETON N.P. – YELLOWSTONE N.P. – PUSTYNIA NEVADY – LAKE TAHOE – YOSEMITE N.P. – SAN FRANCISCO – MONTEREY – SANTA BARBARA – HOLLYWOOD – SEQOIA N.P. – DETH VALLY N.P. – LAS VEGAS -WARSZAWA

Stany Zjednoczone zapierają dech w piersiach zarówno wspaniałymi monumentalnymi miastami jak i niepowtarzalną przyrodą. Przygotowaliśmy dla Was program, który pokazuje kolory i niesamowitości całego zachodniego wybrzeża. Zaczniemy i skończymy naszą podróż w Las Vegas, robiąc niesamowitą pętlę po wszystkich parkach narodowych gdzie znajdziemy majestatyczne kaniony, pustynie, indiańskie osady, monumentalne szczyty Yosemite, niesamowite, czerwone skały kanionu Bryce, księżycowe przestrzenie Doliny Śmierci, las olbrzymich sekwoi, malowniczy Wielki Kanion, znaną z westernów Johna Forda Monument Valley i wspaniałe wybrzeże. Będzie czas także dla szaleńczego ducha, którego będzie można na chwilę wypuścić w kasynach w Las Vegas. W San Francisco, gdzie zaczęło się Lato Miłości w latach 60-tych ubiegłego wieku, budując legendę najbardziej liberalnego miasta w Stanach Zjednoczonych, zobaczymy słynny most Golden Gate, więzienie Alcatraz, charakterystyczną Coit Tower, znane na całym świecie tramwaje czy chińską dzielnicę – Chinatown. W innym słynnym mieście marzeń – Los Angeles, odwiedzimy słynne Universal Studios w Hollywood. Przejedziemy przez kilka stanów USA, a ta wyprawa to podróż życia, legendarnymi szlakami z powieści Jacka Kerouaca.”

Więcej o wydarzeniu: Facebook

 

 

Poprzedni artykułWakacyjny klimat zapanował na Bulwarze Kurlandzkim.
Następny artykułKraków street artem stoi.
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.