Kimono Fashion Show – Noc Muzeów 2019 / Night of Museums 2019

0
723

fot: źródło

Maj to piękny i słoneczny miesiąc, w którym wszystko budzi się do życia. Jest to również czas, w którym obchodzimy niezwykle wyjątkowe wydarzenie, stworzone dla fanów kultury i sztuki – Noc Muzeów. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza na Kimono Fashion Show!

Każda kultura jest inna i na swój sposób wyjątkowa. Różnimy się nie tylko wyglądem i zachowaniem, ale również strojem. Wyobraźcie sobie, że po ulicach Krakowa przechadzają się kobiety ubrane nie w sukienki, spódniczki, kombinezony czy spodnie, a…kimona! Widok nietypowy, acz ciekawy, przykuwający wzrok, prawda? Szczególnie, że kimona są niewymownie piękne, wykonane z najwyższą starannością i z najlepszych materiałów. Jeśli pragniecie ujrzeć mnóstwo pięknych kimon, Kimono de Jack Krakow oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zapraszają na pokaz, który odbędzie się w ramach Nocy Muzeów w Krakowie 17 maja 2019 roku o godz. 22:00!

fot: źródło

Przeczytaj: Eko Dzień Mieszkańca

Organizatorzy gwarantują, że co roku podczas tego wyjątkowego wieczoru, w krakowskich muzeach dzieją się niezwykłe rzeczy. Jeśli pragniecie doświadczyć tradycji i mody, klasyki i fantazji oraz wspaniałych rzeczy stworzonych z polską pasją i kulturą Japonii…przybywajcie do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha! Na wybiegu zaprezentowane zostaną stylizacje, które skupiają się niekoniecznie na kimonach, a na noszonych do nich pasach obi, które będą głównym tematem wieczoru. Gwarantujemy, że możecie się bardzo zdziwić! Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ciekawe kombinacje kryje w sobie ten klasyczny japoński strój. Wybieg zostanie okraszony niezbędnym komentarzem, który – jak mówią sami organizatorzy – „pozwoli nie tylko świadomie podziwiać piękno świata kimon, ale i lepiej go zrozumieć.” Pokaz odbędzie się w ramach nocy muzeów w Muzeum Manggha.

Informacje od organizatorów: „Pokaz odbędzie się w ramach Nocy Muzeów w Muzeum Manggha. Przypominamy, że pamiątkowa moneta a zarazem symboliczny bilet wstępu (1 zł, do pobrania w każdym Muzeum biorącym udział w Nocy Muzeów) uprawniają zwiedzających do wejścia do krakowskich muzeów.”

fot: źródło

Sprawdź: f7dobry

Mamy tutaj jakiś fanów kultury i sztuki Japońskiej? Czekamy na Was w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.