Klasyka filmowa na Kinobraniu: Lśnienie

0
1065

fot: źródło

Zapewne wielu z Was kojarzy takie nazwisko jak „Kubrick”. Jego imię to Stanley, a nazwisko… poznaliście przed chwilą. Tak, to ten popularny (i genialny!), amerykański reżyser i scenarzysta, którego „perełki” stały się klasykiem kina na całym świecie. Tak więc, jedno z najbardziej popularnych dzieł Kubricka, czyli „Lśnienie”, zostanie wyświetlone na Kinobraniu!

Klasyka filmowa – „Lśnienie„. To właśnie ten film stał się jednym z najbardziej popularnych obrazów kinowych na całym świecie. Nic dziwnego – genialna gra aktorska Jack’a Nicholson’a, przerażający, acz zapierający dech w piersi klimat…żeby to zrozumieć – trzeba obejrzeć ten film. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go zobaczyć, to jak najszybciej trzeba to nadrobić! Kino pod Baranami zaprasza na seans już 17 sierpnia, w piątek, o godzinie 20:00. Nie martwcie się – jeżeli uwielbiacie „Lśnienie” i chcecie obejrzeć je po raz setny – również przybywajcie!

fot: źródło

W skrócie o projekcji”: „W programie #Kinobranie2018 znalazł się również niedościgniony wzór kina grozy z 1980 roku, czyli LŚNIENIE Stanleya Kubricka (17-23 sierpnia) na podstawie powieści mistrza horroru Stephena Kinga. W roli głównej wystąpił Jack Nicholson jako szukający spokoju pisarz, któremu powierzony zostaje dozór nad opustoszałym poza sezonem hotelem w sercu zasypanych śniegiem gór stanu Colorado. Izolacja, nuda i niepokojąca atmosfera tego miejsca sprawiają, że mężczyzna stopniowo traci zmysły stając się zagrożeniem dla siebie i swojej rodziny. Kinomani na całym świecie zachwycili się zarówno kreacją Nicholsona jak i grającej jego żonę Shelley Duvall.
Niepowtarzalny klimat film zawdzięcza nietypowym, jasno oświetlonym przez jarzeniówki kadrom, w których kamera płynnie podąża za bohaterami śledząc ich z ukrycia. Trzymające w napięciu obrazy 6-letniego wówczas Danny’ego Lloyda przemierzającego hotelowe korytarze na trójkołowym rowerku inspirują twórców filmowych do dziś.”

Bilety zakupicie już w cenie 8 zł! A dostępne są w kasach i online: klik

Kultowa fotografia, kultowy film, kultowy aktor… Znacie to zdjęcie? 🙂

fot: źródło

Jeśli nie możecie pojawić się w najbliższy piątek – nic straconego. Harmonogram projekcji wygląda następująco:

  • piątek, 17 sierpnia, godz. 20.00
  • wtorek, 21 sierpnia, godz. 22.15
  • czwartek, 23 sierpnia, godz. 15.45

W skrócie o „Lśnieniu„: „Jeden z najbardziej przerażających filmów w historii gatunku z niezapomnianą kreacją Jacka Nicholsona w roli pisarza stopniowo pograżającego się w mrokach szaleństwa.

Jack Torrance (Jack Nicholson) pracuje jako nadzorca hotelu Overlook w górach stanu Colorado. Hotel jest zamknięty na zimę i Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami budynku. Kiedy burze śnieżne blokują rodzinę Torrance’ów w hotelu, syn Jacka, Danny, mający nadprzyrodzone zdolności, odkrywa, że w hotelu czai się zło, które powoli prowadzą jego ojca do obłędu.

Sam Stephen King nie docenił ekranizacji Kubricka, uważając że reżyser dokonał zbyt dalekich modyfikacji literackiego pierwowzoru.”

fot: źródło

Oglądaliście już „Lśnienie”? A może będzie to Wasz pierwszy raz? 😉

Poprzedni artykułKraków (Nie)Zapomniany.
Następny artykułPiknik z Mira Organic
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.