Koncert Hammerfall nadciąga!

0
858

W najbliższy wtorek – 23 października w krakowskim klubie Kwadrat zabrzmi potężny, szwedzki Hammerfall, znany z uwtorów m.in. takich jak: „Last man standing”, czy „Remember yesterday”. Jako support w tym dniu zagra Armored Down z Brazylii. Bilety dostępne są na: Knock Out Production w cenie – 90 zł – przedsprzedaż i 100 zł w dniu koncertu. Otwarcie bram o godzinie 18:30!

Uwaga! To nie jedyny koncert zespołu w Polsce na tej trasie! Dzień wcześniej – 22 października można będzie ich usłyszeć we wrocławskim A2.

źródło: www.ticketfly.com

O Hammerfall

Ćwierć wieku temu rozpoczęła się w Göteborgu historia jednego z najważniejszych zespołów powermetalowych, Hammerfall. Po pożegnaniu się z zespołem Ceremonial Oath Oscar Dronjak i Jesper Strömblad (przez lata podpora In Flames) postanowili grać mocną i melodyjną muzykę i namówili na to samo swoich dwóch kumpli z Dark Tranquillity, Niklasa Sundina i Mikaela Stanne. Szybko jednak okazało się, że niełatwo jest połączyć granie i koncertowanie w więcej niż jednym zespole, więc Oscar i basista Fredrik Larsson musieli jeszcze parę lat poczekać, zanim wystartowali na dobre. Start nastąpił po znalezieniu odpowiedniego wokalisty, którym okazał się Joacim Cans. Z nim na pokładzie zarejestrowano kultowy już dziś debiut “Glory To The Brave“. Reszta to już wspaniała historia.

Hammerfall przez ponad 25 lat na scenie stali się jedną z najlepszych powermetalowych marek. Zespół był niczym świeży powiew na dość nijakiej i przewidywalnej scenie. Dziś jest jej żywą legendą, mającą na koncie 10 albumów studyjnych. “(r)Evolution“ z 2014 roku był numerem jeden w szwedzkim notowaniu płyt, a na czwartej pozycji uplasował się w Niemczech. Z 2016 roku pochodzi ostatnie jak na razie wydawnictwo kapeli, “Built To Last“.

Posłuchaj zespołu

Powermetalowy Hammerfall w klubie Kwadrat

Tutaj z kolei mamy coś dla miłośników lżejszych brzmień 🙂

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.