Kraków do zjedzenia – spacer tematyczny

0
838

fot: źródło

Znacie to uczucie, gdy nie macie ochoty na przygotowywanie jedzenia w domu, a z chęcią zjedlibyście coś pysznego na mieście? Ja doskonale wiem, jak to jest! Mimo iż mieszkamy w tak dużym mieście, (nie)znamy wielu restauracji czy kawiarni, w których moglibyśmy spędzić przyjemnie czas i zjeść przepyszne danie. Jeśli jednak chcielibyście poznać takie magiczne miejsca – 11 sierpnia macie taką okazję.

To już jutro! Właśnie 11 sierpnia 2018 roku, odbędzie się spacer, który dedykowany jest naszemu ukochanemu jedzeniu. 😉 Organizatorzy, czyli  Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego,  postanowili wyjść z inicjatywą, która ma ułatwić nam „rozeznanie” w godnych uwagi, krakowskich punktach gastronomicznych. Nie dość, że poznamy nowe miejsca, do których możemy zabrać kogo tylko chcemy, to dodatkowo zwiedzamy piękny Kraków! Powiedzcie szczerze, kiedy ostatnio byliście „na mieście” i podziwialiście miasto, w którym mieszkacie? Ano właśnie, było to bardzo dawno – dlatego też przypomnijmy sobie, w jak wspaniałym mieście żyjemy i na nowo odkryjmy to, co ma nam do zaoferowania.

Spacer tematyczny „Kraków do zjedzenia” rozpoczyna się o godzinie 11:00, a przewidywana godzina zakończenia, to godzina 14:00. Oprowadzać nas będzie człowiek, którego z podboi kulinarnych już znacie. 😉 Panie i Panowie, sobotę spędzimy z… Wojciechem Nowickim! Pisarz, eseista, dziennikarz i krytyk kulinarny. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia 2014 i finalista Nagrody Literackiej Nike 2011. Pan Nowicki, jak doskonale wiemy, zna się na rzeczy w 100%, dlatego zaufajmy mu i podążajmy jego „smacznym” śladem. 😉

fot: źródło

Sami organizatorzy odnoszą się do idei wydarzenia w taki sposób: „Kraków do zjedzenia„, to spacer tematyczny poświęcony krakowskim restauracjom i kawiarniom. Wyruszymy szlakiem pokazującym miejsca bardzo znane, ale i takie, które skrywają w sobie kulinarne tajemnice. Jak zwykle spotykamy się o godzinie 11 pod Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!”

I pamiętajcie – spacer jest całkowicie bezpłatny! Przyjdźcie tylko na ulicę Rynek Główny 25, do Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie i…smacznego zwiedzania!

fot: źródło

fot: źródło

Zdarzenie realizowane jest w ramach projektu „12 spacerów na 12 miesięcy” z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, którego narodowym koordynatorem w Polsce jest Międzynarododowe Centrum Kultury w Krakowie.

Kto ma ochotę na – dosłownie – pyszny spacer po naszym pięknym mieście? 😉