Kraków dysponuje środkami, które pozwolą na zagospodarowanie zabierzowskiego kamieniołomu!

0
1148

fot: źródło

Stare wyrobisko wapieni, zamieni się w ogromne miejsce rekreacji – szczególnie zyskają na tym, oczywiście, plażowicze i – uwaga – kajakarze!

Obecnie owe wyrobisko napełnione jest wodą, jednak znaleziono środki, które pozwolą zagospodarować to miejsce. Okoliczni mieszkańcy (zresztą, nie tylko okoliczni!), nazywają to miejsce „małym Zakrzówkiem”. Od dłuższego czasu wprost mówi się o swoich marzeniach dotyczących prawdziwego kąpieliska, a kajakarze – jak donosi Barbara Ciryt z Gazety Krakowskiej – liczą na wybudowanie wygodnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

fot: źródło

Przeczytaj: Wspólne świętowanie Niepodległości

Jak dowiedziałam się dalej, z takim planem występuje również gmina, która uzyskała dotację z Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach konkursu dotyczącego odnowy obszarów wiejskich. Przyznano nam 500 tys. zł. To zapewni sfinansowanie planowanego projektu w 75 procentach – mówi Elżbieta Burtan, wójt Zabierzowa. Tym samym, gmina dołoży do przedsięwzięcia około 200 tysięcy złotych. Ponadto, umowa o przekazaniu pieniędzy została już podpisana! Wszyscy, którzy liczyli na kąpielisko i miejsce do wypoczynku, mogą już się cieszyć! Mimo że akwen był wykorzystywany do kąpieli, formalnie nie został do tego przystosowany. Na szczęście, wszystko się zmieni i formalnie „mały Zakrzówek” stanie się kąpieliskiem, a przede wszystkim miejscem, w którym można przyjemnie spędzić wolny czas. Dodatkowo, samorządowcy zakładają, że będzie to nowe miejsce integracji społecznej i wypoczynku – dodaje B. Ciryt.

fot: źródło

Info: Gazeta Krakowska

Sprawdź: Krakowska Lekcja Śpiewania dla wszystkich, bez wyjątku!

Jak zapatrujecie się na „mały Zakrzówek”? Ja, mówiąc szczerze, nie mogę się doczekać!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.