Kraków ma najlepszą restaurację w Polsce

0
145
Fiorentina to unikatowa restauracja europejska na krakowskiej mapie kulinarnej. Ich specjalnością jest stek po florencku. Zdjęcie: Fiorentina Restaurant/Facebook

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej kuchni Restauracja Fiorentina w Krakowie została uznana za najlepszą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie.

World Culinary Awards™ służy celebrowaniu i nagradzaniu doskonałości w branży kulinarnej poprzez coroczny program nagród. Zdobycie nagrody World Culinary Award™ to światowej klasy osiągnięcie, które zapewnia zwycięzcy doskonałe narzędzie marketingowe do promowania nagradzanych produktów i usług przed konkurencją. Restauracja Fiorentina znajduje się na ul. Grodzkiej jednej z głównych i bardziej reprezentacyjnych traktów w Krakowie, pośród urokliwych kamienic i klimatycznych uliczek. Ich specjalnością jest wspaniała bistecca alla fiorentina – czyli stek po florencku. „Jedną z naszych specjalności jest sezonowana wołowina, przygotowywana na grillu węglowym. Serwujemy wyjątkowy stek po florencku, a sekretem Bistecca alla fiorentina jest jakość i wyjątkowy sposób krojenia mięsa” – mówią właściciele restauracji Fiorentina. Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin! Poza wyjątkowym befsztykiem, restauracja specjalizuje się w kuchni polskiej. W jej menu znajdują się dania oparte na świeżych, nieprzetworzonych, wolnych od konserwantów, lokalnych składnikach oraz polskich produktach najwyższej jakości. Jak podkreślają właściciele restauracji, ich specjalnością jest stek po florencku – bo to właśnie „przepełniona duchem renesansu, stolica słonecznej Toskanii” była inspiracją do powstania restauracji. Fiorentina oferuje również szereg polskich serów i win. Czytaj: Nowy Primark w Krakowie. Fiorentina działa w zabytkowej kamienicy przy ul. Grodzkiej w centrum Krakowa. Jej szefem jest Robert Koczwara. Restauracja była już wyróżniana w przewodniku Michelin i Gault Millau.
Tytuł najlepszej restauracji w Europie przypadł restauracji z Włoch – Uliassi.