Kraków nie zwalnia: Bieg Trzech Kopców!

0
907
źródło: krakow.pl

Jesień zaczęła się na dobre, ale dla biegaczy to wciąż pełnia sezonu! Już w najbliższą niedzielę – 30 września odbędzie się 12 PZU Bieg Trzech Kopców. Jak sama nazwa mówi, trasa wiedzie pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Wyzwanie jest o tyle trudne, że to wcale nie są równe tereny. Uczestnicy będą musieli pokonać różne odcinki trasy…czasem prowadzące w górę, a czasem w dół. 

Zawodnicy będą mieli do pokonania aż 13 kilometrów. W dodatku aż 1/4 trasy wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Za to czekają na nich naprawdę niezwykłe widoki. Bieg górski przez centrum Krakowa to prawdziwy fenomen.

Trasa biegu jest tak urocza, że limit startujących osób został wyczerpanyw  zaledwie 5 dni od uruchomienia zapisów. Ze względów bezpieczeństwa, w biegu nie może wziąć udział więcej niż 3000 zawodników. Także osoby, które nie zdążyły się zapisać, w tym roku mogą tylko popatrzeć.

źródło: Szymon Gruchalski / Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Okazuje się, że w tegorocznym Biegu Trzech Kopców ponad 2/3 wszystkich uczestników to mężczyźni. Najliczniejszą kategorię stanowią mężczyźni w  kategorii 30 lat. Oczywiście przeważają mieszkańcy Krakowa, ale są też pojedyncze osoby z innych miast, nawet odległych jak Szczecin czy Lublin. W wyścigu biorą udział osoby zarówno trenujące w klubach, jak i indywidualnie.

Start biegu planowany jest na godzinę 10.30 pod Kopcem Krakusa (Wzgórze Lasoty 271 m n.p.m.). Natomiast meta będzie pod Kopcem Piłsudskiego (Wzgórze Sowiniec 358 m n.p.m.). Szczegółową trasę można znaleźć poniżej.

źródło: http://www.pzubiegtrzechkopcow.pl

 

Więcej informacji na temat wydarzenia, znajdziecie na stronie: http://www.pzubiegtrzechkopcow.pl/

Wszystkim biorącym udział w biegu, życzymy powodzenia! Jednocześnie przypminamy o Półmaratonie Królewskim, który odbędzie się już 14 października.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.