Kraków w elicie 10 miast świata!

0
843

Szukasz następnego miejsca docelowego podróży? Mając do wyboru tysiące miast, podjęcie decyzji może być naprawdę trudne. Na szczęście serwis TripAdvisor podpowiada 10 najlepszych miast z całego świata. 

Kraków znalazł się na liście najlepszych 10 miast świata. Zasłużyliśmy na to! Ten ranking pokazuje, że nasze starania o budowanie świetnej marki Krakowa dają dobre rezultaty. Hotele, kawiarnie, puby, imprezy organizowane przez Kraków i my, Krakowianie – to wszystko powoduje, że nasi Goście nas doceniają.

Poniższy ranking opiera się na miejscach, które mają najwięcej odbiorców TripAdvisor, dzięki czemu zyskują certyfikat doskonałości. W praktyce wiele tych naklejek można już zobaczyć w oknach odwiedzanych firm. Aby zdobyć ten certyfikat restauracje, hotele, kawiarnie, puby muszą zapewniać doskonałą obsługę i konsekwentnie uzyskiwać wysokie recenzje na stronie TripAdvisor od podróżnych, takich jak Ty.

Więc bez dalszych ceregieli, oto oni – „najbardziej doskonałe” miasta na świecie.

1. Key West, USA

Key West jest najniżej położonym lądem w Stanach Zjednoczonych, ale za to znajduje się na szczecie listy najlepszych miast świata. Być może ma to związek z tym, że słońce tam zawsze świeci, mieszkańcy zawsze się uśmiechają, a ludzie są zawsze najedzeni. Key West na Florydzie określane jest przez wielu Amerykanów jako karaibskie miasteczko położone w Stanach Zjednoczonych, mające swoją kulturę, swoje prawa i swoje sielankowe życie. Spacerujące swobodnie kury, bujne zarośla bugenwilli, drzemiący w hamakach ludzie – tak właśnie jest na Key West na Florydzie. Wyspiarze, czyli „Conchs”, nazywają swoją wyspę rajem.

2. Reykjavik, Islandia

Reykjavik to najbardziej wysunięta na północ stolica na świecie, pełna dziennych wycieczek i Zorzy Polarnej, które z pewnością rozjaśnią Twoje wrażenia. Nie zapomnij sprawdzić źródeł geotermalnych tego miejsca i niesamowitych spa.

3. Edynburg, Wielka Brytania

Edynburg słynie z fajerwerków, festiwali i jedzenia, co czyni go doskonałym miejscem na wakacje. Poświęć trochę czasu, aby odwiedzić jego listę światowego dziedzictwa UNESCO, muzea i galerie.

4. Marrakesz, Maroko

Marrakesz to miejsce o ogromnej urodzie i kulturze, idealne do zgubienia się i zwiedzania zaułkami w Medynie wypełnionymi ogrodami, pałacami i meczetami.

5. Amsterdam, Holandia

Kolorowe domy w Amsterdamie otaczają kanały i mosty, tworząc malowniczą chwilę na wakacje podróżnika. Widoki z Amsterdamu to między innymi: dom Anny Frank, wielkoformatowy czerwony napis I Amsterdam i Muzeum Van Gogha.

 

6. Dublin, Irlandia

Wysiądź z samolotu w Dublinie i napij się z kufla Guinnessa prosto z kultowej fabryki Guinnessa. Jeśli zbyt często jesz i pijesz w słynnych pubach Dublina, koniecznie sprawdź Dublin Zoo lub Zamek w Dublinie.

7. Bali, Indonezja

Romantyczne miasto Bali jest jak fantazja. Goście mogą kąpać się w jasnoniebieskiej wodzie lub spacerować po białym piasku przed wyruszeniem na brzeg, by zwiedzić Sacred Monkey Forest lub wiele świątyń na tej tropikalnej wyspie.

8. Kraków, Polska

Kraków jest kulturowo i politycznie doniosły. Wielu podróżnych przybywa tu, aby złożyć wyrazy szacunku w Płaszowskim Obozie Koncentracyjnym i fabryce Oskara Schindlera. Nowoczesne miasto jest także domem dla kawiarni, sklepów, pubów i 10-hektarowego Rynku Głównego.

9. Glasgow, Wielka Brytania

Największe miasto Szkocji jest popularnym miejscem do zanurzenia się w historii, wyjazdów na zakupy lub zwiedzania wielu darmowych muzeów i galerii. W mieście odbywają się także wspaniałe wydarzenia muzyczne, dzięki którym można spędzić przyjemny wieczór.

10. Newy Orlean, USA

Nowy Orlean to miasto imprez. Obowiązkowo należy się przejść po Bourbon Street i po zabytkowej dzielnicy francuskiej. Spróbować popisowych dań kuchni kreolskiej oraz odbyć wizytę w przepięknej dzielnicy Garden District. A jeśli czas i siła Ci na pozwoli, musisz także odwiedzić Mardi Gras, imprezę tak dużą, że jest znana na całym świecie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krakowska Karta zacznie funkcjonować od 1 sierpnia – f7krakow.pl

Źródło i zdjęcia: tripadvisor.com