Krakowska Lekcja Śpiewania „Radosna Niepodległości”

0
1007
źródło: krakow.pl

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zbliża się do nas wielkimi krokami. Żeby uczcić ją należycie, na krakowskim Rynku Głównym odbędzie się już 70. Krakowska Lekcja Śpiewania, która tym razem będzie zatytułowana: „Radosna Niepodległości”. Tych którzy chcą wspólnie zaśpiewać znane polskie pieśni i piosenki zapraszamy 11 listopada o godzinie 17.

Jednak jeżeli lubisz nie tylko śpiewać, ale i czasem posłuchać innych zdolnych ludzi, zapraszamy na rynek już na godzinę 15. Wtedy wystąpią uczestnicy projektu: „Piosenka na wszelki wypadek”, którzy przez dwa miesiące uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Polskiej Piosenki. Warto posłuchać rezultatów.

Organizatorami koncertu piosenek patriotycznych na Rynku w Krakowie są właśnie Biblioteka Polskiej Piosenki oraz Fundacja Loch Camelot.

To właśnie artyści Teatru Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej zaśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne, do których śpiewania będzie można się przyłączyć. Loch Camelot będzie tu tylko pomagał, utrzymując odpowiednią tonacj ę i linię melodyczną. Jednak głównymi wykonawcami podczas koncertu mają być tym razem właśnie widzowie! Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa przygotowała na tę okazję 8000 bezpłatnych śpiewników oraz 4000 papierowych czapek krakusek (będą do wygrania w konkursach). W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

Lekcja Śpiewania obecnie to już 70 koncertów, podczas których publiczność uczy się śpiewania polskich piosenek, pieśni i kolęd. Do tej pory rozdano około 450 000 bezpłatnych śpiewników, z których wyśpiewało ich treść blisko pół miliona ludzi.

Jedni śpiewają lepiej, drudzy gorzej, no ale przecież śpiewać każdy może… a co dopiero dla Niepodległej Polski!

Zobacz, jak jeszcze świętuje się sto lat wolności Polski!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.