Krako(w)ski, muzyczny czerwiec!

0
709

Kraków jest z muzyką za pan brat – od wspaniałego wydarzenia, jakim były Juwenalia, aż po Święto Muzyki! Różnorodna forma brzmienia, którą można skosztować jednego dnia? Zdecydowanie TAK! Na dworze, to znaczy, na polu, zawsze jest przyjemnie! Czy jest ktoś, kogo nie przyciągnie piękna pogoda, wspaniałe atrakcje i sobotnie szaleństwo?! To nie jest zwykła impreza, to Krakowskie Wianki! Zapiszcie sobie tę datę: 23 czerwca, lokalizacja: Kraków, rozpoczęcie: godzina 16:00. Możecie przyjść ze swoimi pociechami, które z przyjemnością „potuptają” do muzyki tworzonej przez fenomenalnych artystów.

Nie może Was zabraknąć na prawdziwym Święcie Muzyki! Każdy znajdzie tam coś dla siebie – przygotowano aż 7 scen!

  • Scena Debiutów
  • Scena Międzynarodowa
  • Scena Alternatywna
  • Scena Hard Rock Cafe
  • Scena Krakowska
  • Scena Jazzowa
  • OFF Scena

Możemy zdradzić, kto pojawi się na kilku z wyżej wymienionych scen…ale tylko kilku. 😉 Reszta należy do Was – MUSICIE zobaczyć tych pełnych pasji i muzyki ludzi na żywo!

SCENA DEBIUTÓW – na Placu Szczepańskim pojawi się Rosalie, New People oraz finaliści konkursu Megafon Radio Kraków i – uwaga – mała niespodzianka! Zobaczymy jeszcze kilku(nastu) ludzi z muzyką w sercu! Chyba warto przyjść i zobaczyć, jacy jeszcze nowi, acz ciekawi artyści, pojawią się na tej scenie. 😉

SCENA HARD ROCK CAFE –  właśnie tu zobaczymy króla polskiego rapu, czyli O.S.T.R! Myślicie, że to koniec zaskoczenia? Otóż nie, bowiem niezwykle utalentowane chłopaki z zespołu Bitamina również zagoszczą na tej samej scenie! Nie tylko mężczyźni zaszczycą nas swoją obecnością – przedstawicielka płci pięknej, czyli Paulina Przybysz, także się na niej pojawi. Wracając do tematu utalentowanych chłopaków, to znaczy mężczyzn, Rado Radosny i Astek, czyli zespół Dwa Sławy, zasilą szeregi sceny „hard rock’a”. Z kolei Wojtek Mazolewski ukaże się wraz z projektem „Chaos pełen idei”.

SCENA KRAKOWSKA – na tej scenie zobaczymy niezwykle charyzmatyczną Brodkę, zespół Hańba, utalentowane trio, czyli Motion Trio i Max Klezmer Band.

SCENA JAZZOWA – tutaj zdradzimy tylko, że pojawi się – uwaga – Marek Napiórkowski i zespół Niechęć. Tylko, albo i aż dwie gwiazdy, a to nie koniec! Więcej zobaczycie sami…już wiecie, że warto. 😉

OFF SCENA – rozpoczyna Erith, Patrick the Pan, NYK z Marcinem Gągolą i Vittuma. Gdy zapadnie zmrok (no, nie do końca zmrok, ale nieco się ściemni), od godziny 18:00, zaczyna się prawdziwa zabawa dla osób +16. Za wyśmienitą oprawę muzyczną będzie można dziękować kolektywowi Deep Impact Kraków! Artyści wystąpią w składzie: Eta Hox, Robek i Flea. Właśnie ci niesamowici ludzie rozgrzeją nas swoją muzyką, a w nocy pieczę nad imprezą będzie sprawować Move MoveOla Teks i DJ Cyryl.

Wianki 2018 organizowane są przez Kraków PL oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Która z tych scen jest tą, której nie możecie się najbardziej doczekać?

PS. Jak zawsze – wstęp jest otwarty i bezpłatny, więc przybywajcie licznie!

A tak było w zeszłym roku:

Grafika i wydarzenie: https://www.facebook.com/events/108360510003914/