Krakowski Tydzień Kosmosu

0
999

fot: źródło

Ten czas się zbliża…ba, już się rozpoczął! Pewnie zastanawiacie się, o jaki czas chodzi, a więc uwaga, zdradzam tajemnice…to czas Kosmosu! 😉

Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej (ang. World Space Week), odbywa się co roku i trwa 6 dni, a konkretnie w dniach 4-10 października. W tym roku organizatorzy, czyli wspaniała krakowska uczelnia Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, pragną pokazać światu, jak prężnie działa krakowskie środowisko w szeroko pojętej „branży kosmicznej”. To znaczy: satelitarne obserwacje Ziemi, badania kosmosu, czy też konstrukcję satelit.

Przeczytaj także: 100 lat Niepodległej – wystawa. Klik

Głównym wydarzeniem Krakowskiego Tygodnia Kosmosu jest konferencja, która odbędzie się na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w dniu 9 października w godz. 10.00 – 13.00 (sala 213).

Swoje projekty zaprezentują m.in.: Nokia, AGH Space Systems, KRAKsat, Krakowski Park Technologiczny, ProGea 4D, Studenckie Koło Naukowe Fizyków Bozon, dr Piotr Homola z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN oraz dr inż. Katarzyna Cyran z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH. W programie także pokaz meteorytów oraz networking.

Przeczytaj również: Interaktywny serial – widzowie wpływają na fabułę!

Jak mówią organizatorzy: „Przyjdź i dowiedz się, w jaki sposób napisać aplikację, która poleci na Księżyc! Jak badać kosmos za pomocą smartfona? Jak zbudować satelitę oraz jakie dane satelitarne wykorzystać w monitoringu środowiska? Szczegółowy program konferencji pojawi się niebawem. Konferencja otwarta jest dla wszystkich. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału studentów. Dodatkowo dla studentów krakowskich uczelni przygotowaliśmy wydarzenia towarzyszące. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.”

fot: źródło

 • 5.10. godz. 12.00 zwiedzanie stacji naziemnej odbioru danych
  satelitarnych IMGW
  zapisy: klik
 • 2. 08.10 godz. 18.00 zwiedzanie + obserwacje w Obserwatorium
  Astronomicznym UJ
  zapisy: klik
 • 09.10 godz. 16.30 Warsztaty „Podstawy analizy danych satelitarnych”
  Organizatorzy na warsztaty zapraszają również te osoby, które nie miały wcześniej
  styczności z danymi satelitarnymi
  zapisy: klik

Obchody Krakowskiego Tygodnia Kosmosu organizowane są przez Katedrę Geoinformatyki i Informatyki Stosowanej na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, AGH.

Kto z Was lubi kosmos? Wybieracie się, aby obejrzeć to wspaniałe widowisko? Ja na pewno! 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.