Kultura jedzenia a depresja. Akademia Mózgu

0
731

fot: źródło

Depresja nie bierze się znikąd. Na tę straszną przypadłość cierpi wiele osób i nie wszyscy wiedzą, dlaczego dotknęło to akurat ich… Pamiętajmy jednak, że odżywianie odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka – szczególnie, jeśli chodzi o wszelkie choroby.

Depresja to epidemia naszych czasów i dotyczy ludzi w każdym wieku – zarówno tych starszych, jak i młodszych. Jest również główną przyczyną śmierci młodych ludzi, którzy nie podejmują leczenia i wybierają – wydawałoby się – „łatwiejszą” drogę, ucieczkę od problemów… Od depresji nie da się uciec, bo trzeba z nią walczyć. Wiele osób wygrało tę nierówną walkę, choć nadal, niestety, spora część społeczeństwa bagatelizuje symptomy choroby i nie podejmuje się walki… Na całym świecie, na depresję cierpi 350 mln ludzi (!), a w Polsce ok. 1,5 miliona. Kolosalne, przerażające liczby, ale doskonale wiemy jak w dzisiejszych trudnych, pełnych hejtu i nienawiści czasach, przyszło nam żyć…

fot: źródło

Przeczytaj: Drugie Życie Książki 2019

Przyczyny depresji są niesamowicie złożone i ciężko jest określić główny czynnik owej choroby. Jednak wśród najczęściej wymienianych są: długotrwały stres, szybkie tempo życia i samotność. Jednak – jak mówią organizatorzy – nie każdy wie, że aby ochronić nasz mózg przed jedną z najpowszechniejszych i najbardziej destrukcyjnych chorób cywilizacyjnych XXI wieku, należy także zadbać o…dietę. Centrum Kultury Dworek BiałoprądnickiAkademia Mózgu i Studio MY – Magdalena Strojniak postanowili opowiedzieć nam, jakie czynniki (wynikające z diety) zwiększają ryzyko choroby. O diecie, genetyce, mikrobiocie i przede wszystkim o tym, jak odżywianie wpływa na nasz nastrój i odporność na stres, opowie wykwalifikowany gość specjalny – Magdalena Strojniak – dietetyk, coach i trener biofeedback. Bądźmy świadomi, że jedzenie ma ogromny wpływ na nasze życie i samopoczucie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Jeśli chcielibyście zgłębić informacje dotyczące kultury jedzenia i depresji, już za dwa dni, we wtorek 19 marca o godzinie 19:0 0 w Sali Kominkowej w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, macie taką możliwość. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a wiedza, którą wyniesiecie ze spotkania – bezcenna.

fot: źródło

Sprawdź: f7wroclaw

Jakie jest Wasze zdanie na temat odżywiania? Przykładacie uwagę do tego, co jecie?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.