Kulturalny maj w Nowohuckim Centrum Kultury

0
650
źródło: nck.krakow.pl

Maj to nie tylko grillowanie, odpoczynek i aktywność fizyczna, ale także i świetna okazja na zaczerpnięcie odrobiny kultury. Nowohuckie Centrum Kultury wychodzi nam naprzeciw. Już od niedzieli 5 maja w NCK regularnie odbywają się spektakle i koncerty… Ale nie byle jakie! Sami zobaczcie! 

5 maja o godzinie 18 nie może zabraknąć żadnego miłośnika turystyki i poezji śpiewanej. „Koncert dla Wojtka Belona” to wydarzenie poświęcone pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina, w którym udział wezmą (oprócz samej Wolnej Grupy Bukowiny): Robert Kasprzycki z zespołem, Tomek Wachnowski i Adam Ziemianin. Zapowiada się poetycko, nastrojowo i z pewnością wzruszająco!

źródło: nck.krakow.pl

W środę, 8 maja wystąpią wokalistka, pianistka i kompozytorka Dorota Wasilewska oraz aktor, piosenkarz i satyryk Jan Jakub Należyty. Koncert zatytułowany jest: „Najpiękniejsze piosenki – Jaques Brel”.  Początek o godzinie 19.00, w sali kameralnej 203.

10 i 11 maja NCK odwiedzić muszą wszyscy miłośnicy baletu i teatru tańca. ” Bursztynowe drzewo” to widowisko inspirowane jest pradziejami ludów przemierzających Europę, przodków współczesnych mieszkańców ziem polskich. Połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, w wykonaniu Art Color Ballet każdorazowo wprowadza publiczność w niewyobrażalny świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, która naprawdę robi prawdziwe wrażenie.

źródło: nck.krakow.pl

12 maja o godzinie 18 można będzie obejrzeć spektakl komediowy „Cud”, znanego teatru Capitol z Warszawy. Widzowie zostaną na chwilę przeniesieni do Andaluzji, gdzie zaskakująca akcja będzie przeplatać się z zabawnymi momentami.

źródło: nck.krakow.pl

Z kolei 17 maja zespół Raz Dwa Trzy zagra koncert, promujący płytę: „RAZ, DWA, TRZY – MŁYNARSKI”. Album ten powstał we współpracy z Wojciechem Młynarskim i otrzymał nagrodę Fryderyka 2008 w kategorii Album Roku Pop. Zespół planuje przypomnieć publiczności piosenki Wojciecha Młynarskiego tego wyjątkowego koncertu z okazji 10 jubileuszu nagrania wspomnianej płyty. Zapraszamy do NCK o godz. 19.00.

Więcej informacji, a także zakupu biletów można dokonać na stronie internetowej NCK.

Nie masz planów na Majówkę? Zapraszamy do wzięcia udziału w Krakowskiej Lekcji Śpiewania! 

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.