Kwesta Cmentarna

0
922

fot: źródło

Już jutro obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Odwiedzamy groby zmarłych, które czyścimy i przystrajamy w wyjątkowy sposób. Niestety, nie wszyscy pamiętają o mogiłach swoich bliskich – dlatego też zadbajmy o tych, o których zapomniano.

Nie ma co ukrywać – jeśli my nie zadbamy o groby naszych bliskich, nikt inny tego nie zrobi. Ci, którzy odeszli z tego świata, mogą liczyć na pamięć, modlitwę i dbałość o mogiłę, którą regularnie odwiedzamy. Jednak tego wyjątkowego dnia, gdy zmarli obchodzą swoje święto, czyli 1 listopada, wypada szczególnie zadbać o grób, w którym zostali pochowani.

fot: źródło

Przeczytaj: Halloween na wrotkach!

Niestety, nie wszyscy dbają o mogiłę swoich bliskich. Nierzadko bywa tak, że zmarła osoba nie ma nikogo bliskiego, a więc jej grób zostaje zapomniany… Na szczęście organizatorzy, czyli Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa OKRK, po raz kolejny będą prowadzili kwestię na rzecz ratowania krakowskich zabytkowych nagrobków. Jeśli ktoś chciałby pomóc, może zrobić to jutro, 1 listopada o godzinie 10:00 na Cmentarzu Rakowickim.

fot: źródło

Sprawdź: f7poznan

Zadbajmy o tych, o których pamięć zaginęła…

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułHalloween na wrotkach!
Następny artykułKorporanci w służbie Niepodległej – pokaz pamiątek w Muzeum UJ
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.