Lady Pank w Łaźni Nowej!

0
1091

Lady Pank to jeden z niewielu już istniejących zespołów, który posiada mnóstwo fanów zarówno wśród starszego jak i młodszego pokolenia. „Mniej niż zero”, „Kryzysowa Narzeczona”, „Marchewkowe Pole”, czy „Zawsze tam gdzie ty” to przeboje, które nierzadko można usłyszeć na karaoke. Tym razem wspomniane hity wykona zespół, który stworzył wspomniane utwory niemal kilkadziesiąt lat temu. W latach 80 nie było osoby, która nie śpiewałaby ich piosenek. Już 24 listopada będzie można posłuchać oryginalnych wykonań, a także zaśpiewać razem z Lady Pank. Koncert będzie miał miejsce w teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. Jest to dosyć klimatyczne miejsce, co może jeszcze bardziej zwiększyć klimat samego koncertu.
To jeden z tych koncertów na którego można zabrać rodziców, bez obawy, że nie będzie im się podobać. 😉

A teraz przypomnijmy trochę historii zespołu.

Pierwsza płyta Lady pank przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. To właśnie z niej pochodzą największe przeboje, takie jak: „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Vademecum skauta”, „Fabryka małp” i wiele innych. To z tego albumu, na początku lat 80. radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek, czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer „Zakłócenie porządku”!).

Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów, są bonusy w postaci trzech piosenek, które co prawda nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk” i „Minus 10 w Rio”. Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki…

Druga połowa roku to trasa koncertowa pod szyldem „LP1”, która obejmie swoim zasięgiem kilkadziesiąt miast w kraju i za granicą. Podczas koncertów zostanie zagrana pierwsza płyta Lady Pank w niezmienionej kolejności, aranżacjach i – w kilku przypadkach – w towarzystwie gości, którzy zaznaczyli swoją obecność na płycie. Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę czyli z latami 80. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów. To właśnie dlatego warto 24 listopada pojawić się w Łaźni Nowej i posłuchać, a także zobaczyć Lady Pank na żywo…nawet jeżeli to by miało być kolejny już raz! (więcej: https://www.laznianowa.pl/art/lady_pank).

Posłuchaj Lady Pank!

Przeczytaj relację z koncertu KULT również w Łaźni Nowej!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.