Lato nad Bagrami 2019 – zapraszamy na festyn!

0
1183
fot. Bogusław Świerzowski

Choć co prawda Kraków nie leży przy morzu, może poszczyć się uroczym kąpieliskiem, jakim jest zalew Bagry. To jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Krakowa latem. Nic dziwnego, że zostanie tam zorganizowane uroczyste powitanie lata. Festyn odbędzie się w sobotę 15 czerwca.

Zalew Bagry to miejsce uwielbiane zarówno przez dzieci i młodzież, jak i dorosłych, a nawet starszych. Jest doskonałą opcją do codziennego wypoczynku: kąpieli wodnych, sportów w wodzie, sportów zespołowych typu siatkówka (również plażowa), zabawy, rozmów, opalania się, czy grillowania. Z racji, że lato zbliża się wielkimi krokami, 15 czerwca został zaplanowany festyn, mający rozpocząć sezon nad kąpieliskiem Bagry.

Impreza zatytułowana: „Lato nad Bagrami 2019”  odbędzie się 15 czerwca w godzinach 13-20 na zielonym terenie przy zalewie Bagry. Od samego początku aż do końca imprezy na przybyłych gości będzie czekała moc atrakcji. Na początek festynu na scenie głównej zatańczą i zaśpiewają dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli. Następnie będzie można spotkać bohaterów baśni „Białe Piórko”, którzy przedstawią niezwykły spektakl dla najmłodszych.

Od godziny 15 wystąpi zespół Syndrom Białej Chusteczki, wykonując znane i lubiane covery Maanamu, Breakoutu, Czesława Niemena czy Ady Rusowicz. Kolejnym punktem programu będzie występ opartego na piosence, literackiego Kabaratu Klub Szyderców Bis. Imprezę zakończy potańcówkę z zespołem Vinyl Rhythm, która przeniesie nas do lat 50 i 60.

Podczas festynu można będzie również wziąć udział w warsztatach robotyki oraz tych z nietypowych dziedzin sportowych (kendama, footbag, trickboard, żonglerka sportowa, żonglerka kontaktowa). Będzie ciekawie! Również będzie można spotkać strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, którzy też szykują atrakcje dla uczestników. Podczas „Lata nad Bagrami” można będzie przepłynąć się żaglówką i wziąć udział w konkursach o tematyce żeglarskiej. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej. Dobra zabawa gwarantowana dla każdego, niezależnie od wieku i zainteresowań!

Zapraszamy również na Krakowskie Forum Sportu!