Lec. XX wiek- spotkanie z Adamem Michnikiem oraz Tomaszem Lecem

0
816

fot: źródło

Pamiętacie jeszcze XX wiek? Wiele rzeczy, które działo się około 20 lat temu, dopiero teraz wypływa na wierzch… Może są wśród nas osoby, które tak, jak ja, są zainteresowane ubiegłym wiekiem? Jeśli Wasza odpowiedź brzmi twierdząco, to nie pozostało mi nic innego, jak zachęcić po krako(w)sku: „no chodźże” na spotkanie!

Dokładnie 24 października, o godzinie 18:00, na ulicy Brackiej 14 w De Revolutionibus Books&Cafe, odbędzie się niezwykłe spotkanie, które w całości poświęcone jest albumowemu wydawnictwu „Lec. XX wiek”. Książka, o której będziemy dyskutować, zawiera w sobie wszystko to, co obejmuje ubiegły wiek.

fot: źródło

Przeczytaj: Wydarzenia dla dzieci i młodzieży na Festiwalu Conrada

Autorem „XX wiecznego” projektu jest Wiktor Szenderowicz, rosyjski dziennikarz, satyryk i prezenter telewizyjny. Szenderowicz, wielbiciel twórczości Stanisława Jerzego Leca, przez – uwaga – ponad dekadę poszukiwał fotograficznego przedstawienia dla słynnych aforyzmów. Jak mówią organizatorzy: „W ten sposób powstała książka, która łączy w sobie lekkość i drapieżność tej zwięzłej formy literackiej, z siłą obrazów, dokumentujących wydarzenia XX wieku., odbędzie się niezwykłe spotkanie.” Dla kogoś, kto nie żył w tamtych czasach, a bardzo chciałby poznać ich realia, to idealna okazja, aby nadrobić zaległości!

Dodatkowo, wyjątkowymi gośćmi spotkania będą Adam Michnik, Tomasz Lec, młodszy syn Stanisława Leca oraz Lidia Kośka, konsultantka albumu i biografka Leca! Wspaniale, prawda? 🙂

Rozmowę poprowadzi Michał Olszewski – pisarz, reporter, redaktor naczelny krakowskiego wydania „Gazety Wyborczej”.

 

fot: źródło

Sprawdź: cityrozrywka

Ktoś z Was wybiera się na to spotkanie? 🙂

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.