Lekcje muzealne dla dorosłych

0
800

fot: źródło

Nie tylko dzieci wybierają się na wycieczki do muzeum! Nasze wspaniałe Muzeum Narodowe pomyślało o „tych starszych” i zorganizowało…lekcje muzealne dla dorosłych! I – co najlepsze – nie jest to jednodniowa „wycieczka”.

Tak, dobrze widzicie – lekcje muzealne dla dorosłych naprawdę się odbywają! Organizatorzy, czyli Muzeum Narodowe w Krakowie, zapraszają do swojej siedziby, która znajduje się na al. 3 Maja 1 w KAŻDY trzeci wtorek miesiąca o godzinie 17:00. Jeśli tęsknicie za szkołą i wycieczkami zorganizowanymi, gdzie trzeba było dysponować czasem w określonym dniu, muzeum wyszło naprzeciw Waszym oczekiwaniom i…zorganizowało właśnie taką „wycieczkę”. 😉 Z kolei jeśli należycie do tych, którzy o szkole woleliby zapomnieć, jednak w czasie wolnym z przyjemnością wybraliby się w ciekawe, wartościowe miejsce, to również wiecie, jak można spędzić popołudnie. Sztuka. Kultura. Nauka. Szczęście. Spełnienie. Wspólnie przypomnijmy sobie, jak wspaniałe i wyjątkowe działanie ma sztuka na naszą duszę. Uważacie, że brak Wam czasu? Przypominamy, że to tylko JEDEN wtorek w miesiącu! Wierzymy, że każdemu uda się zorganizować trochę wolnego czasu i „liznąć” kultury, której w dorosłym życiu może zdecydowanie brakować.

fot: źródło

Przeczytaj: Ekotyki i Planty – targi!

Jak mówią sami organizatorzy: „Nigdy nie jest za późno, by poznać specjalistyczne terminy i sposoby analizy dzieła i sztuki i zaimponować znajomym. Bez wywoływania do tablicy, oślich ławek, jedynek i uwag w dzienniku – naszym głównym zadaniem będzie przyglądanie się, zastanawianie się i wspólne interpretowanie dzieł sztuki”. Zrozumienie sztuki jest trudne – szczególnie, że nie mamy sposobności zapytać twórcy, co miał na myśli, gdy malował bądź rzeźbił daną rzecz. Jednak sztuka jest piękną, nieokrzesaną i niezależną formą bytu – możemy ją interpretować na wiele sposobów. Nie jest to matematyka, z której jasno wynika, że 2+2=4, w której ciąg działań musi dać określony wynik… Sztuka to dowolność interpretacji, radość i przede wszystkim wolność. Każdy z nas może widzieć, rozumieć, czuć coś innego – nawet, jeśli 3 osoby spoglądają na jeden obraz, mają prawo odczuwać zupełne inne emocje. Dzięki temu oczyszcza się również nasza dusza, która bardzo potrzebuje sztuki. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, przyjdźcie na najbliższą lekcję muzealną. Zrozumiecie, jakie to piękne uczucie…

  • O modzie. Historia ubioru – prowadzi Magda Schuster.
    15.01.2019, godz. 17:00, Gmach Główny, Galeria Rzemiosła Artystycznego
  • Młodopolski Kraków – Aleksandra Jaremko.
    19.02.2019, godz. 17:00, Kamienica Szołayskich, wystawa Kraków 1900
  • Piekło życia i „zaczarowany zamek” – XIX-wieczny model rodziny na przykładzie domu Jana i Teodory Matejków – opowie Jolanta Bobala.
    19.03.2019, godz. 17:00, Dom Jana Matejki

PS. Lekcje są całkowicie bezpłatne!

fot: źródło

Sprawdź: f7wroclaw

Z kim widzę się na najbliższej lekcji muzealnej? Kto wie – może wspólnie będziemy interpretować któryś z obrazów? 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.