Letni Festiwal Chochli Literackiej / Teatr Barakah

0
792

fot: źródło

Często oburzamy się, ponieważ ktoś nie rozumie naszego poczucia humoru, mówimy, że nie zna się na żartach…a przecież to właśnie żarty osładzają i umilają nam życie! A co byłoby, gdybyśmy połączyli tę zabawną sztukę kabaretową z nirwaną? 😉

Jeśli jesteście fanami naprawdę dobrej rozrywki, która zrobiona jest w nietuzinkowy sposób – nadchodzi LETNI FESTIWAL CHOCHLI LITERACKIEJ!

To pierwsza odsłona tego wydarzenia, które organizuje Teatr Barakah. „Chochla Literacka„, czyli jajcarsko-poetycki cykl imprez muzycznych, organizuje w tym roku swój wielki, dwudniowy festiwal, na który możecie przyjść: dziś, 31.08 o godzinie 17:00, oraz 1.09, również o godzinie 17:00 w Teatrze Barakah.

fot: źródło

PS. Nie zabijaj, ratuj zwierzęta! Przeczytaj: tutaj.

Sami organizatorzy wypowiadają się w następujący sposób: „Letni Festiwal Chochli Literackiej będzie spotkaniem wielu dziedzin sztuki i przeżyciem graniczącym z kabaretową nirwaną! Przygotowaliśmy dla was warsztaty plastyczne, kulinarne, literackie a także spotkania z ciekawymi gośćmi i masę dobrej muzyki – od Dj’ów po mocne gitarowe granie! Nie zabraknie też oczywiście starych dobrych wygłupów przed mikrofonem, bo jak wiemy – tymże właśnie Chochla stoi. A skoro już o tym mowa – to my bawić będziemy aż do upadłego już od 17.00! (31 sierpnia ORAZ 1 września) Zapraszamy!”

Brzmi zachęcająco, prawda? 🙂 Wejście w weekend z porcją genialnej rozrywki tylko tutaj! A poza tym, wstęp jest całkowicie darmowy!!!

Plan wygląda następująco:

PIĄTEK

17:00 – Warsztaty graficzne z linorytem poprowadzi dla was Edy Piotrowska. Od lat związana z Chochlą, linorytem, Teatr Barakah i jednym z przystojnych prowadzących.

19:00 – Wernisaż wystawy fotografii z Warsztatów artystycznych z kanonu według Zbigniewa Herberta, którego rok właśnie obchodzimy.

20:00- Spotkanie autorskie z Maleną Szeligą, autorką literatury dziecięcej, na łamach której bezlitośnie morduje warzywa.

21:00- Warsztaty kulinarno-literackie poprowadzą dla was Grzegorz Like i Łukasz Jakubowski. Wciąż głodni i niezaspokojeni zaproszą was na kulinarną ucztę artystycznych doznań.

22:00- Open-Mic dla odważnych i najedzonych

23:00- Iguor Tzar nakręci dla was imprezę zwieńczającą dzień pierwszy. Zaprezentuje nam swoje decki, DJ sety, live sety, sety przy barze oraz te na parkiecie.

SOBOTA

17:00- Spotkanie autorskie z John-Michael Bloomquist! Amerykańskim poetą mieszkającym w polsce. Wieczorek dwujęzyczny! Będą warsztaty z prowadzoną medytacją i odczyt wierszy skazańców z którymi zajęcia prowadzi nasz gość! Czad!

19:00- Open Mic dla najodważniejszych + Wielki konkurs festiwalowy! UWAGA! Cenne nagrody do wygrania! (Cenniejsze niż zwykle nawet).

20:00- TURBOCHOCHLA – Wyjątkowe festiwalowe wydanie waszego ulubionego cyrku na kółkach! Będzie nie byle jak! Wieczór poprowadzą dla was Grzegorz Like i Tomasz Kolowca, a grać nam będzie nie kto inny jak sam Maestro Łukasz Jakubowski i jego Chochla Band!

23:00- „Byle co, byle z kieliszka”. Warsztaty z kosztowania alkoholi wysokoprocentowych (wódy) przy wesołym i żwawym akompaniamencie muzyczki.

23:10- Turboniesamowita dyskoteka + AFTERPARTY

24:00- Pokaz sztucznych ogni zamykający festiwal.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej – koniecznie odwiedźcie stronę: Chochla Literacka!

fot: źródło

O Chochli Literackiej: Chochla Literacka została stworzona przez trójkę chłopaków, których w grupę literacką połączyła praca nad projektem Teatru Barakah – Noce Waniliowych Myszy (spektakle z elementami kabaretu i piosenkami, cieszące się dużą popularnością w krakowskim światku). Chochla Literacka to nie tylko spotkanie z literaturą, również bratanie się z muzyką a każda z imprez kończy się widowiskowym jam session. Takiego miejsca w Krakowie właśnie mi brakowało – które łączy w sobie sztukę, humor i przesyła genialne fluidy każdemu, kto tam przebywa!

fot: źródło

PS. Czy wiesz, że Polak podbija Hollywood?! Przeczytaj: klik.

Dodatkową atrakcją jest…OPEN MICROPHONE!

To znaczy, że każdy może stanąć przed mikrofonem i poczęstować gości swoimi ulubionymi (w tym własnymi) utworami literackimi, muzycznymi, improwizacją i bogowie wiedzą, czym jeszcze. Rozrywka, twórczość, sztuka, zabawa…to właśnie te cechy charakteryzują fenomenalną Chochlę Literacką. 🙂

Wszystko przygotowali: Dawid BarańskiAmadou Guindo + Grzegorz Like + Tomasz Kolowca, a oprawą muzyczną zajął się Łukasz Jakubowski.

KORZYSTAJCIE ŚMIAŁO! Naprawdę warto – i to za darmo! 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułPolak wystąpi w produkcji Quentina Tarantino!
Następny artykuł7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.