Literacki Kraków – wystawa

0
785

fot:  źródło

Wszyscy wiemy, że Kraków jest kolebką szeroko pojętej kultury. Szczególnie, jeśli „na tapetę” weźmiemy literaturę. To właśnie w Krakowie wielu wspaniałych, polskich artystów, stworzyło swoje największe dzieła. Zainteresowani? Teraz macie okazję zobaczyć to na żywo!

Od najbardziej „jesiennego” miesiąca, czyli od października, w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, można oglądać wystawę pod tytułem Literacki Kraków.

Możecie odwiedzać Biblioteka Główna UP Kraków, która znajduje się na ulicy Podchorążych 2, aż do końca października! Nie zmarnujcie takiej szansy – warto być świadomym kultury tego miasta.

fot: źródło

Przeczytaj także: Festiwal dawnych komputerów i gier! Klik

Ekspozycja została przygotowana w związku z 5 rocznicą przyznania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO. Jak mówią sami organizatorzy: „Prezentuje cracoviany, materiały biblioteczne dotyczące literackich tradycji miasta oraz utwory literackie, których akcja rozgrywa się w Mieście Królów Polskich. Wystawę dopełniają fotografie i źródła dokumentujące przyznanie Krakowowi tego niezwykłego wyróżnienia.”

fot: źródło

Przeczytaj: Relaks w rytmie eco!

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze związkami Krakowa z wybitnymi polskimi twórcami, takimi jak: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Joseph Conrad-Korzeniowski czy Sławomir Mrożek.

Ekspozycja została przygotowana we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i stanowi wydarzenie towarzyszące Festiwalu Conrada.

fot: źródło

Zgadniecie, który z artystów jest najbardziej związany z Krakowem? 🙂

Bądźmy dumni, że mieszkamy w mieście, które jest miejscem literatury UNESCO! To niesamowite wyróżnienie dla każdego z nas.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.