Łukasz Kokoszko Quartet – Summer Jazz Festival Kraków

0
697

fot: źródło

Fani jazzu na pewno docenią koncert, który już w czwartek, tj. 02.08.2018r. odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie o godzinie 21:00. Jeśli chcecie rozpocząć nieco wcześniej weekend – przyjdźcie w czwartek na Rynek Główny, zjedzcie i wypijcie coś dobrego, a przy okazji rozkoszujcie się wspaniałą muzyką, za którą odpowiedzialny będzie: Łukasz Kokoszko Quartet.

Już za 3 dni w Harris Piano Jazz Bar odbędzie się koncert młodych, utalentowanych i charyzmatycznych muzyków jazzowych, który swoją muzyką zabiorą nas w inny świat. W zasadzie, skoro jest to czwartek, to dlaczego nie zacząć weekendu wcześniej? 😉 Będzie to dobre wejście w nowy miesiąc sierpień – z jazzem w uszach i w sercu!

Namiastkę tego, co zaprezentują nam mili panowie, przedstawiam poniżej:

Jedyne słowo, które nasuwa mi się po przesłuchaniu powyższego utworu, to „wow”… Na żywo musiało brzmieć naprawdę magicznie!

„Zespół Łukasz Kokoszko Quartet powstał na początku 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Łukasza Kokoszko. W jego skład wchodzą młodzi muzycy, absolwenci akademii muzycznych na wydziale jazzowym, związani z Katowicami oraz Krakowem.
Muzyka, którą wykonuje, to efekt wspólnej pracy i poszukiwań inspiracji artystycznych. Młodzi muzycy grają autorskie kompozycje gitarzysty, których wspólny mianownik to szacunek do piękna melodii oraz poszukiwanie ciekawych i nietypowych połączeń harmonicznych. Ich twórczość charakteryzuje wiele różnych inspiracji od klasyki jazzu po artystów takich jak Joni Mitchell, Jay Graydon czy Pearl Jam.
Zespół miał okazję wielokrotnie prezentować swoje utwory, m.in. w klubach jazzowych oraz w ramach festiwali jazzowych. Jego członkowie byli wielokrotnie docenieni m. in. podczas konkursów: Jazz nad Odrą, VII RCK PRO JAZZ Festiwal w Kołobrzegu, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival, Tarnów Jazz Contest, Zilina International Jazz Contest i wiele innych. Do szczególnych osiągnięć można zaliczyć zdobycie III miejsca w konkursie podczas festiwalu ,,Jazz nad Odrą” w 2017 roku.”

Mamy tu jakiś fanów jazzu, którzy rozpoczną (jazz)weekend w czwartek? 😉

Poprzedni artykułKobiecy punkt widzenia: Mamma Mia! Here We Go Again
Następny artykułUrszula Dudziak z zespołem
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.