Madagaskar – cud natury. Wyspa o wielu obliczach

0
1113

fot: źródło

Madagaskar znajduje się w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, gdzie słońce i wysoka temperatura nie opuszczają nas na krok, bowiem jest to południowo-wschodnie wybrzeże Afryki. Klimat równikowy, mówi Wam to coś? 😉

Chcielibyście wybrać się na wakacje, ale nie wiecie, jak się za to zabrać, budżet również nie zachwyca, a ze znalezieniem dobrego hotelu też nie jest łatwo… Terra Magica – wyprawy niezwykłe, proponuje, aby przyłączyć się do wyprawy na Madagaskar. Organizatorzy są w stanie zaplanować wyprawę dla Ciebie i Twoich przyjaciół, w indywidualnej wersji privat tour. Jeśli jesteście zainteresowani ową wyprawą – skontaktujcie się z nimi: mailowo na biuro@terramagica.pl lub telefonicznie pod numerem (+48) 781 907 180

fot: źródło

Madagaskar – jak widać na powyższym zdjęciu – to piękne miejsce. Raj dla miłośników dzikiej przyrody, zwierząt i tych, którzy zafascynowani są odmiennymi kulturami, a szczególnie kulturą zamieszkałych tu plemion.

Najwięcej jednak w tym temacie, mają do powiedzenia, oczywiście, organizatorzy, którzy znają się na rzeczy: „Odwiedzimy wyżyny centralne, które stanowią główny trzon wyspy ze stolicą, Antananarivo, gdzie znajdują się pola ryżowe, uprawiane przez plemię o azjatyckich korzeniach, Merina. Na północy, słabo zaludnionej, zobaczymy cuda natury parku Ankarana, archipelag Nosy Be, spektakularne formacje tsingy i poszarpane wybrzeże z licznymi portami. Madagaskar poleca się na wyprawę życia! Fascynująca wyprawa na niezwykłą wyspę, gdzie kontrasty są esencjalnym składnikiem środowiska. Mnogość zapachów, towarzyszące im zadziwienie i entuzjazm na widok tak wielu dziwnych i różnorodnych form natury. Intensywne kolory z dominacją czerwieni, olśniewające lateryty, słodkie, zielone pola ryżowe, żółte, rozległe sawanny, odludne i zimne stepy…i zaskakująca różnorodność kulturowa.”

A oto jedne z kilkunastu atrakcji, które czekają na Madagaskarze:

  • pole ryżowe

fot: źródło

  • cuda natury parku Ankarana

fot: źródło

  • spektakularne formacje Tsingy de Bemaraha egzotyczna roślinność

fot: źródło

  • spotkanie z grupą etniczną Sakalava

fot: źródło

  •  różnorodność ekosystemów

fot: źródło

  • odkrycie starożytnych wierzeń w duchy drzew

fot: źródło

Jest tutaj tak pięknie, że aż brak słów, aby to opisać! Jednak ktoś znalazł te słowa i szczegółowo opisał wszystko tutaj:
– wyprawa Madagaskar cz.1
– wyprawa Madagaskar cz.2

Jeśli jesteś gotowy na to, aby odkryć nowy ląd poza utartymi szlakami i niezwykłą przyrodę, podejmij to piękne wyzwanie!

Poprzedni artykułKraków do zjedzenia – spacer tematyczny
Następny artykułŚredniowiecze da się lubić – 2018
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.