Małe zbrodnie małżeńskie z muzyką na żywo / reż. Marek Pasieczny

0
1148

fot: źródło

„Małe zbrodnie małżeńskie”…brzmi dość, hm, zadziwiająco? Nie powiem – gdy pierwszy raz usłyszałam nazwę tego spektaklu, byłam bardzo zdumiona i jednocześnie wiedziałam, że chcę na niego (koniecznie) iść! W końcu rzadko spotyka się swego rodzaju naturalizm w spektaklach, a w tym przypadku – w samej nazwie. 😉

Osobiście jestem fanką kultury wysokiej – szczególnie, jeśli chodzi o teatr. Ponadto, jestem miłośnikiem mocnego, nierzadko krwawego kina i lubię, gdy „dzieją się rzeczy” – tak po prostu. Stąd moje zainteresowanie spektaklem, który przyciągnął mnie samą nazwą, a to, co wydarzy się na deskach teatru…mam wrażenie, że eksploduję z radości! 😉

Przeczytaj: POMÓŻ ZWIERZAKOM! Bez Ciebie, nie dadzą rady… Klik.

Już 21 września o godzinie 19:00 w Krakowskim Forum Kultury, będziemy mogli zobaczyć spektakl „Małe Zbrodnie Małżeńskie” w reżyserii Marka Pasiecznego. Miłość Gila i Lisy, małżeństwa, które ma za sobą 15 lat wspólnego życia, zostanie pokazana w sposób niekonwencjonalny, zaskakujący. Zobaczymy, jak brak komunikacji wpływa na ich życie i w jaki sposób uczą się dialogu między sobą. A do tego wszystkiego muzyka na żywo…me serce raduje się na samą myśl o spektaklu!

Finał tej historii – choć zdumiewający, niech pozostanie zagadką do 21 września.

fot: źródło

Występują:

  • Iwona Konieczkowska – Teatr STU
  • Maciej Jackowski – Teatr Słowackiego

oraz zespół muzyczny w składzie :
Grzegorz Frankowski – kontrabas
Jacek Bylica – piano
Piotr Kopietz – bandoneon
Iwona Konieczkowska – śpiew

Spektakl powstał na podstawie powieści francuskiego pisarza. Eric-Emmanuel Schmitt – francuski powieściopisarz i dramaturg, a także doktor filozofii. Od 2002 r. mieszka w Brukseli. Urodził się 28 marca 1960 r. w Sainte-Foy-lès-Lyon. W młodości uczęszczał do francuskiej, elitarnej uczelni Ecole Normale Supérieure, gdzie ukończył filozofię i zdobył z niej doktorat.

fot: źródło

Marek Pasieczny: reżyser teatralny. Zrealizował ponad trzydzieści spektakli, w tym pięć dla dzieci (również z aktorami Wrocławskiego Teatru Lalek, w ramach Portu Wrocław 2008); jego przedstawienia otrzymały liczne nagrody (m.in. Bursztynowy Pierścień dla najlepszego przedstawienia sezonu za Pinokia w szczecińskim Teatrze Współczesnym, dyplom Ministra Kultury i Sztuki za Kowala Malambo Tadeusza Słobodzianka oraz wyróżnienie MKiS za Łucję i jej dzieci Marka Próchniewskiego) i były pokazywane na różnych festiwalach.
Poza doświadczeniem w pracy reżyserskiej, Marek Pasieczny posiada również doświadczenie pedagogiczne:
– 1998 r. cykl wykładów w ramach Letniego Uniwersytetu Kultury Polskiej w Rzymie (przed Markiem Pasiecznym w roli tej występowali Krzysztof Zanussi i Barbara Sass)
– Warsztaty Reżyserskie dla nauczycieli
– wykładowca retoryki, emisji głosu, formy teatralnej dla studentów
– prowadził studenckie Koło Teatralne oraz Warsztaty Teatralne dla dzieci z krakowskiej szkoły podstawowej Montessori.

fot: źródło

Przeczytaj: Z wizytą w starym kinie. Klik.

Bilety w cenie 20/30 zł, dostępne na www.biletyna.pl lub stacjonarnie w KFK, ul. Mikołajska 2.

fot: źródło

To jak, z kim widzę się w teatrze? Czekam na informację!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułPomagamy zwierzakom z Przystań Ocalenie!
Następny artykułEuropejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Krakowie
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.