Mały Kolberg – Małopolska. Warsztaty dla edukatorów.

0
771

fot: źródło

„Mały Kolberg w Małopolsce” – tak brzmi cykl szkoleniowy warsztatów dla edukatorów. Jeśli Ty bądź ktoś Tobie bliski jest zainteresowany tym tematem, jest jeszcze szansa, aby się zapisać i wziąć w nich udział!

Organizatorzy, czyli MEK Muzeum Etnograficzne w Krakowie, zapraszają na swoje szkolenia wszystkie osoby pracujące z dziećmi w bibliotekach, szkołach, przedszkolach, świetlicach, teatrach, na scenie…gdziekolwiek, gdzie macie bezpośredni kontakt z dziećmi! 😉

Program szkolenia obejmuje: ludowe tańce, zabawy, piosenki i kulturę tradycyjną Małopolski. Włączanie w pracę z dziećmi seniorek i seniorów oraz całych społeczności lokalnych. Wsparcie w prowadzeniu własnych projektów animacyjnych.

Przeczytaj także: Spotkanie z Małgorzatą Wassermann, klik.

Jak mówią organizatorzy: „Mały Kolberg to projekt stworzony, aby kształcić postawę uważności na lokalne tradycje, przekazy dziadków i babć, muzykę tradycyjną już u najmłodszych dzieci. Tym razem w Małopolsce. Pracujemy z dorosłymi nad tym, by w jak najbliższy sposób pomagać dzieciom budować poczucie własnej wartości, pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa, ale także ciekawość i otwarcie na świat. Pozwala na to znajomość tradycji i tożsamość z miejscem urodzenia.
Zapraszamy na cykl szkoleń poświęconych włączaniu żywej tradycji do codziennej pracy z dziećmi i społecznością lokalną.”

Rekrutuj się za pomocą formularza: rekrutacja

Informacje od organizatorów: „Zgłoszenie do udziału w niniejszym projekcie obejmuje udział w działaniach od czerwca 2018 roku do maja 2019 roku:
Trzy całodzienne warsztaty (14 czerwca w godz. 9.00-17.30, koniec września 2018 roku oraz styczeń 2019 roku w Muzeum Etnograficznym im. S. Udzieli w Krakowie- w sumie 32 godziny warsztatowe!)
Jedno spotkanie promocyjno-podsumowujące (kwiecień 2019 roku)
Udział w konsultacjach, prowadzenie zajęć z użyciem materiałów warsztatowych, które są potrzebne
Odwiedziny eksperckie w swoich placówkach. Na zgłoszenia czekamy do 5.06.2018 roku do godziny 16:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej 7.06.2018 roku e-mailem do osób zgłaszających się.

Dopłata do udziału w projekcie wynosi 150 zł (czyli niecałe 5zł za godzinę warsztatów).

Z góry dziękujemy wszystkim osobom za zainteresowanie.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Koordynatorka projektu: Katarzyna Paterek
malykolberg.pl@gmail.com”

fot: źródło

Plan szkolenia:
– Przeprowadzone zostaną 3 szkolenia przygotowujące uczestniczki i uczestników do prowadzenia zajęć z dziećmi, z wykorzystaniem tradycyjnych zabaw, muzyki, śpiewu i tańca oraz inspirujących do poszukiwań własnych źródeł i sposobów pracy oraz do zabawy z dziećmi na materiale tradycyjnym z Małopolski. Czas trwania – 8 godzin dydaktycznych.

Zajęcia muzyczne poprowadzą doświadczone w pracy z dziećmi mieszkanki Małopolski: Katarzyna Chodoń, Agnieszka Szeptalin, Arkadiusz Szałata we współpracy z ekspertami i ekspertkami z regionu.

Zajęcia metodyczne prowadzi edukatorka w zakresie edukacji dziecięcej, psychologii rozwojowej, Katarzyna Paterek.

– Pomiędzy szkoleniami uczestnicy i uczestniczki – wykorzystując swoje lokalne tradycje, będą prowadzić i dokumentować zajęcia dla dzieci.

– Uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli także skorzystać z konsultacji telefonicznych i on-line wspomagających ich we własnych działaniach.

– podczas szkoleń realizowana będzie dokumentacja wideo. Zapisy filmowe zabaw i tańców zostaną udostępnione na stronie internetowej http://malykolberg.pl oraz na kanale http://YouTube.com/malykolberg.

– W 2019 roku, w kwietniu, zostanie przeprowadzone spotkanie promocyjno-podsumowujące dla osób z regionu, podczas którego uczestniczki pochwalą się swoimi doświadczeniami, a eksperci przedstawią swoje refleksje i propozycje pracy z dziećmi

fot: źródło

Czas realizacji:
maj 2018- maj 2019 roku

Szkolenia: 14 czerwca, wrzesień 2018 oraz styczeń 2019 roku w Krakowie
Spotkanie promocyjno-podsumowujące: kwiecień 2019 roku w Krakowie.

Przeczytaj także: ZERO WASTE NA JEŻYCACH!

Cel
Celem projektu, jest przygotowanie 15 osób pracujących z dziećmi do tworzenia lokalnych projektów związanych z tradycją, które pozwolą dzieciom poznać tradycję oraz zwyczaje swojego otoczenia i znaleźć w nich inspirację dla własnych działań.

Odbiorcy
– opiekunki w żłobkach, nauczyciele/nauczycielki przedszkoli i szkół podstawowych
– pracownicy bibliotek, świetlic
– artyści i animatorzy kultury
– rodzice
– seniorzy i seniorki

Więcej o projekcie:
http://malykolberg.pl

Niepowtarzalna okazja – uczcie się, doświadczajcie i spełniajcie w zawodzie! 🙂

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.