Mieszkańcy Krakowa mają dostęp do nowych rowerów elektrycznych

0
146
Skorzystaj z Park-e-Bike'a również w weekend i sprawdź jak jeżdżenie na rowerze może być wygodne! Źródło: Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie/Facebook

Od wczoraj w Krakowie ruszył rozbudowany system Park-e-Bike. Na stacjach P+R Nowy Bieżanów, P+R Kurdwanów oraz P+R Mały Płaszów, zaczęła działać wypożyczalnia rowerów elektrycznych – informuje Zarząd Transportu Publicznego.

Na każdym z trzech parkingów dostępnych będzie bezpłatnie po około 30 rowerów.

Czytaj: Nowe punkty wypożyczania rowerów elektrycznych w Krakowie

Użytkownik Systemu Park-e-Bike może korzystać z roweru oraz pozostawić go w trybie postoju w dowolnym ogólnodostępnym punkcie na terenie Krakowa oraz Skawiny.

Użytkownicy mogą wypożyczyć i zwrócić rower na dowolnej aktywnej stacji. Sugerujemy jednak zwroty na tym samym parkingu, z uwagi na kwestie techniczne nie ma jednak możliwości wymuszenia takiej opcji w aplikacji – mówi Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.

Z rowerów można korzystać we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 6.00 do 21.00.

Rower można wypożyczyć do godziny 20.00 a zwrócić do godziny 21.00. Zwrot roweru w dniu wypożyczania do godziny 21.00 jest obligatoryjny – brak zwrotu roweru będzie skutkował m.in. zablokowaniem konta użytkownika.

Czytaj: Ruszył konkurs na maskotkę Igrzysk Europejskich

W tym roku urzędnicy będą analizowali funkcjonowanie systemu. Od nowego sezonu mogą zostać wprowadzane ewentualne zmiany.