Moscow City Ballet – Dziadek do Orzechów w ICE Kraków!

0
1020

fot: źródło

Już jutro, 17 grudnia o godzinie 19:00 w ICE Kraków Congress Centre, odbędzie się jedno z najbardziej widowiskowych i wyczekiwanych wydarzeń, czyli Moscow City Ballet!

Legendarny Moscow City Ballet nareszcie powraca do Polski! Ten wyjątkowy i niepowtarzalny teatr baletowy, został założony przez wybitnego choreografa, Victora Smirnova-Golovanova, a w tym roku, w jubileusz 30-lecia pracy artystycznej, Moscow City Ballet zaprezentuje nam aż cztery (wspaniałe) spektakle, czyli: „Romeo i Julia”, „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do Orzechów” i „Śpiąca Królewna”. A już za niespełna 28 godzin w ICE Kraków, odbędzie się pokaz „Dziadka do Orzechów”!

fot: źródło

Przeczytaj: Frytki Belgijskie w Krakowie angażują do pracy niepełnosprawnych!

Dziadek do Orzechów, nazwany przez „The New York Times” olśniewającym i zapierającym dech w piersiach, to podróż do krainy marzeń. Jak mówią organizatorzy: „Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak, Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Obok dopracowanej do perfekcji choreografii niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny, niezwykle „czytelny” dla każdego tancerza, a także – co najważniejsze – dla widza-słuchacza. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Spektakl to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki baletowej, ceniących sobie wysoki poziom wykonania. Jakość przedstawień jest strzeżona czujnym okiem Dyrektor Artystycznej, primabaleriny Ludmiły Neroubashchenko.” Teraz sama żałuję, że nie kupiłam biletów na to wspaniałe przedsięwzięcie!

Pamiętajcie, że „Dziadek do Orzechów” jest takim widowiskiem, które dosłownie porywa każdego – nawet tych, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z baletem – dzieci również!

Sprawdź: f7poznan

Mieliście okazję zobaczyć „Dziadka do Orzechów”? A może wybieracie się na jutrzejszy pokaz? Koniecznie dajcie znać!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.