5 kwietnia będzie doskonała okazja, by choć na chwilę powrócić do klimatu czasów PRL-u, usłyszeć utwory z tamtych czasów, przypomnieć sobie stroje, a także wydarzenia historyczne towarzyszące tamtemu okresowi. Spektakl: „My z ZMP – komunistyczna rewia” w reżyserii Janusza Marchwińskiego, odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19 w Krakowskim Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2.
Dla starszych do wspaniała okazja, by przypomnieć sobie czasy młodości, zaś dla tych którzy już nie pamiętają PRL-u szansa na poznanie odrobiny historii i tamtejszej kultury. Bohaterami spektaklu: „My z ZMP – komunistyczna rewia” są przedstawiciele pokolenia powojennej młodzieży, którzy wychowywali się w mocno zideologizowanym ustroju państwa totalitarnego. Aktorzy, wcielając się w członków Związku Młodzieży Polskiej. To szansa na przyjrzenie się systemowi, który zadaje pytania: ” Kim jest obywatel? Czym jest patriotyzm? Wolność jednostki, czy dobro ogółu? Gdzie kończy się ideologia, a zaczyna fanatyzm?”.
W spektaklu nie zabraknie barwnych strojów i dobrej muzyki. Usłyszeć można będzie m.in. hity takie jak: „Naprzód młodzieży świata”, „Tysiące rąk”, czy „Czerwony autobus”. Można będzie zobaczyć również wiece poparcia, pochody pierwszomajowe, akademie ku czci, wzruszające recytacje i śpiewy. Co więcej, w to wszystko aktorzy będą angażować widzów, by mogli lepiej poczuć tamten świat.
Bilety na spektakl są do nabycia w KFK lub na stronie internetowej krakowskieforum.pl.
Poniżej plakat wydarzenia wraz z obsadą.

Może zainteresuje Cię również: spotkanie historycznych tramwajów z czterech miast Polski.
Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.