Najpiękniejsze kwiaty i zioła, czyli Cudowna Moc Bukietów!

0
767
źródło: http://cudownamocbukietow.pl/

15 sierpnia to święto Matki Bożej Zielnej. Nie bez powodu tego dnia Kraków zasypie Cudowna Moc Bukietów! To wielki konkurs na bukiety zielne i wydarzenia towarzyszące, organizowane przez Instytut Dziedzictwa z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Przyjmowanie bukietów i rejestracja zgłoszeń będzie trwała w godzinach 11.00 – 13.00 na Małym Rynku. O godzinie 11.15 odbędzie się uroczysta msza święta w Kościele Mariackim, a po niej nastąpi święcenie bukietów.

Od 12.40 przewidziano program artystyczny, czyli między innymi: kurs tworzenia bukietów zielnych, czy wspólne śpiewanie z zespołem Lachersi (koncert zespołu jest przewidziany na godzinę 15). Ogłoszenie wyników na najpiękniejszy bukiet i zielnik nastąpi o godzinie 14.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Wydarzenie Cudowna Moc Bukietów, organizowany po raz dziewiąty. Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś okazji w nim uczestniczyć, najwyższa pora by zobaczyć piękne kompozycje z ziół i kwiatów polnym. A może i stworzyć swoje własne?

Konkurs jest jednym z wydarzeń, wpisujących się w wydarzenie, jakim jest Noc Cracovia Sacra (14/15.08.18). Równolegle na Małym Rynku w Krakowie odbywa się Festiwal Pierogów, w którym również warto wziąć udział. Zaś będąc w centrum miasta nie sposób nie zahaczyć o Rynek Główny, gdzie trwają Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej.

źródło: http://cudownamocbukietow.pl/

Szczegółowy plan wydarzenia:

źródło: http://cudownamocbukietow.pl/

PRZECZYTAJ TAKŻE czy opłaca się własny biznes – f7city.pl