Nakarm zwierzaki do syta!

0
700

Zwierząt w potrzebie jest tak wiele, że choćbyśmy pomagali im przez cały rok to i tak nie pomożemy wszystkim. Dlatego choć już pisaliśmy o różnych zbiórkach, napiszemy o kolejnej.
I namawiamy Was byście w tej też wzięli udział. Nie tylko dlatego, że idą Święta, ale przede wszystkim dlatego, że idzie zima – najtrudniejszy czas dla każdego bezdomnego zwierzaka
.

Razem można więcej! Ta myśl zdaje się przyświecać organizatorom zbiórki. Zamiast działać w pojedynkę postanowili połączyć swoje siły z nadzieją, że wspólnie uda im się pomóc jeszcze większej liczbie zwierzaków.

Karmimy Wiedzą to projekt edukacyjny stworzony przez miłośników marketingu i czworonogów. Wykorzystują to pierwsze by pomóc tym drugim. W skład tej niezwykłej inicjatywy wchodzą zarówno eksperci z dziedziny marketingu, mediów społecznościowych, komunikacji, promocji jak i behawioryści czy lekarze weterynarii. Na organizowane przez nich wykłady wchodzi się za dowolną opłatą, nie mniejszą jednak niż pięć złotych. Warto jednak wrzucić więcej bo CAŁY dochód trafia do zwierzaków w potrzebie. Ty masz szkolenie praktycznie darmo, a one mają pełną miskę. Fajne, nie?

Fot. źródło

CZYTAJ RÓWNIEŻ Otwieram Wino ze swoją… psiną?!

Czworonożni Przyjaciele – pomoc na miarę możliwości czyli profil na portalu Facebook mający na celu udostępnianie informacji o zwierzętach szukających domu, zagubionych lub znalezionych oraz apele różnych fundacji z prośbą o pomoc. Strona pomaga odnaleźć się tym szukającym pomocy z tymi którzy chcą jej udzielić

Psim Targiem to oczywiście głównie targi designu zarówno dla zwierzaków jak i ich właścicieli, ale oprócz zakupów są też prelekcje i wykłady.
Na swoich wydarzeniach organizują też np. loterie z których dochód przeznaczony jest dla potrzebujących zwierzaków oraz zbiórki.

fot: źródło

Na stronie KRAKWOOF znajdziecie wszystko co na pewno zainteresuje każdego miłośnika i posiadacza psa z Krakowa. Poznacie miejsca do których można się udać wraz z pupilem czy dowiecie się o akcjach chipowania itp.

CZYTAJ RÓWNIEŻ Dzień Dobrego Uczynku

To właśnie ta czwórka odpowiedzialna jest za organizację zbiórki, a dla kogo zbierają?
Aż dla pięciu organizacji!!!

DAR SERCA Fundacja Dla Zwierząt pomaga nie tylko bezdomnym zwierzętom ale też troszczącym się o nie ludziom. Oprócz tego prowadzi i wspiera schroniska dla zwierząt, współpracuje z organizacjami chroniącymi prawa zwierząt, zajmuje się adopcjami i szkoleniem zwierząt oraz przeprowadzaniem interwencji.

Fundacja Stawiamy na Łapy ukierunkowana jest na niesienie pomocy głównie kotom, ale psiakom pomocy też nie odmówi. Pomaga im prowadząc interwencje czy zbiórki. Jednak podstawa jej działalności jest poszukiwanie domów dla kotów z Krakowa i okolic, sterylizowanie i leczenie kotów wolnożyjących, opieka nad kotami z wypadków, organizowanie akcji edukacyjnych oraz wspieranie domów tymczasowych.

Celem Fundacji „Zwierzęca Arkadia” jest polepszenie warunków bytowych bezdomnych zwierząt oraz szukanie im domów; diagnostyka, leczenie i rehabilitacja zwierząt pod opieką fundacji; współpraca z placówkami działającymi na rzecz bezdomnych zwierząt oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym przez zapobieganie okrucieństwu wobec zwierząt (np.. resocjalizacja trudnej młodzieży poprzez kontakt ze zwierzętami i angażowanie jej w akcje pomocowe). Ponad to fundacja dąży do stworzenie w Pszczynie schroniska dla zwierząt, w którym znalazłby one godną opiekę.

Fundacja PSYstań z Gorlic ma bardzo ciekawy i ambitny plan stworzenia centrum, w którym organizowane miały by być akcje pomocowe dla zwierzaków, szkolenia dla zwierząt i ich właścicieli, akcje edukacyjne, dog trekkingi i spotkania miłośników zwierząt. Miałby tam też działać hotelik oraz „wybiegania”.

SosnoŚląskie koty do adopcji nie są formalną organizacją. To grupa prywatnych osób pomagających bezdomnym kotom i udowadniających, że każdy z nas może coś zrobić jeśli tylko chce.

W te miejsca trafią zebrane rzeczy. A co dokładnie jest potrzebne?

– karma: sucha oraz mokra dla psów i kotów (w tym dla maluchów, seniorów i specjalistyczna), przysmaki,
– niezniszczone i wyprane: koce, ręczniki, pościel bawełniana itp.
kołdry wyłącznie syntetyczne (NIE przyjmujemy kołder z puchowym wypełnieniem!)
– kocie żwirki, niepotrzebne kuwety, miseczki, poidełka, obroże, legowiska, niepotrzebne, niezniszczone zabawki, smycze, drapaki dla kotów,
– podkłady higieniczne, nieprzeterminowane i niewykorzystane leki weterynaryjne

Wszystko to możecie zostawić w następujących miejscach:

 1. Absurdalia Cafe ul. Brodzińskiego 6
 2. Daisy Hotel Dla Psów ul. Kazimierza Calika 4 (Łuczyce)
 3. Zajawa Tattoo ul. Dolnych Młynów 10
 4. Małopolski Instytut Kultury w Krakowie ul. 28 Lipca 1943, 17C
 5. Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie ul. Zwierzyniecka 1
 6. My Fitness Place ul Czerwone Maki 83, ul. Osiedla Na Lotnisku 3, ul. Osiedle Na Stoku 53, ul Puszkarska 7G Bonarka for Buisness, ul. Pawia 5, ul. Sołtysa Dytmara 3, ul. Szlak 67, ul. Szlak 77 Angel City, ul. Zakopiańska 62
 7. Pierwszy Lokal na Stolarskiej, ul. Stolarska 1
 8. Lody Si Gela ul. Staromostowa 1
 9. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ul. Rajska 1
 10. Czarny Szlak Eleganckie Tatuaże ul. Szlak 16A
 11. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK ul. Lipowa 4
 12. Kawiarnia Literacka ul. Krakowska 41
 13. Biuro Senatora Jerzego Fedorowicza ul. Grunwaldzka 10
 14. Biuro Senatorskie Senatora Zbigniewa Cichonia ul. Jana Kasprowicza 22

Osoby chcące podarować więcej niż 25 kg karmy proszone są o kontakt przez stronę wydarzenia  Organizatorzy zbiórki po nią podjadą byście nie musieli nic dźwigać.

Nie masz co przekazać, punkty odbioru są nie po drodze albo po prostu nie chce Ci się tego załatwiać? Nie ma sprawy. Pomóż wpłacając datek, a organizatorzy za Ciebie kupią potrzebne rzeczy jak specjalistyczna karma czy leki i przekażą potrzebującym zwierzakom.

Możecie zrobić jeszcze coś. Całkowicie za darmo i bez najmniejszego wysiłku. Po prostu podajcie dalej informację o zbiórce i zaproście do niej swoich znajomych.

Akcja trwa do 9 grudnia.

 

NIE WIESZ JAK RUSZYĆ Z BIZNESEM? DOWIEDZ SIĘ TUTAJ!