Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych w Krakowie

0
971

fot: źródło

Musimy być świadomi historii swojego kraju. Szczególnie, że nasza historia rzadko kiedy była kolorowa… Nasi przodkowie walczyli o to, abyśmy my dzisiaj, mogli żyć w spokoju, dlatego też oddajmy im hołd i pokażmy, że o nich pamiętamy.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Małopolski, mają zaszczyt zaprosić na spektakl, który realizowany jest przez wspaniały Teatr Nie Teraz! Całe przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „WYKLĘCI 44” pt. „Wyklęci” w reżyserii T. A. Żaka.

fot: źródło

Właśnie 19 października 2018 roku, decyzją Sejmu RP, PO RAZ PIERWSZY będziemy obchodzić szczególne święto, jakim jest Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Pamiętajmy o tych, którzy walczyli za nasz kraj, za naszą Polskę, za to, abyśmy mogli dziś godnie żyć… Z tego właśnie powodu, w ten szczególny dzień, jutro, 19 października o godzinie 18:00 w Muzeum Archeologiczne w Krakowie (wejście od ul. Poselskiej), odbędzie się spektakl dotyczący Naszych Niezłomnych. Ten wyjątkowy dzień, organizatorzy pragną poświęcić pamięci związanego z Krakowem niezłomnego ks. Władysława Gurgacza – człowieka z zasadami, wiernego Polsce, którego – za miłość do ojczyzny i wolności – zamordowano strzałem w głowę…

fot: źródło

Przeczytaj: Październikowe koncertowanie w Filharmonii 

Kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z o. Władysławem Gurgaczem, uległem całkowicie jego urokowi. Był wysoki, szczupły, rysy twarzy posiadał szlachetne. Zwracały uwagę szczególnie jego głębokie, uduchowione oczy” – pisał o kapelanie podziemia inny jezuita o. Stanisław Szymański SJ.

Informacje od organizatorów: „W celu zapewnienia Państwu możliwie najlepszych warunków do obejrzenia spektaklu wprowadzamy system elektronicznej rezerwacji miejsc i przypisanych do nich darmowych biletów. Po rejestracji poprzez portal Facebook, telefonicznie +48 514684608 bądź drogą mailową m.twardosz@odraniemen.org dostaną Państwo wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji. Na jej podstawie w dniu spektaklu zostaną wydane pamiątkowe bilety.”

fot: źródło

Sprawdź naszą nową stronę: cityrozrywka

Wiedzieliście, że to właśnie jutro, po raz pierwszy będziemy celebrować Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych? Zawsze pamiętajmy o tych, którzy tak bardzo przyczynili się do naszego spokoju…

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.