Nastąpiła znaczna poprawa jakości powietrza w Krakowie!

0
752

fot: źródło

Okazuje się, że pierwsze dwa miesiące nowego roku „przyniosły” nam znaczną poprawę jakości powietrza! Powietrze w stolicy Małopolski jest najlepsze od…trzech lat!

Jak wynika z analizy danych stężenia pyłu PM10, pochodzących ze stacji państwowego systemu monitoringu jakości powietrza, która znajduje się w Krakowie, powietrze, którym oddychamy, jest NAJLEPSZEJ JAKOŚCI…i to od 2016 roku! Jak wszyscy doskonale wiemy, przez ostatnie kilka miesięcy aura natury nas nie oszczędzała – powietrze obfituje w silne i porywiste wiatry, a temperatura rzadko kiedy przekracza 5 °C. Możemy podziękować wiatrowi za to, że rozwiewa trujące i uprzykrzające nam życie pyły zwane smogiem.

fot: źródło

Przeczytaj: 8-godzinny Maraton Komiksowy

W porównaniu do poprzednich dwóch lat, styczeń i luty 2019 roku pod kątem jakości powietrza, były najlepszymi miesiącami od trzech lat! Z jednej strony możemy się cieszyć, ponieważ nasze powietrze – mamy nadzieję – powoli się oczyszcza. Druga strona medalu jest już nieco inna – wychodzi na to, że od dobrych kilku lat, jakość powietrza była na tyle zła, że zatruwała każdego z nas…i to CODZIENNIE. Aby skutecznie zredukować smog, już za pół roku, a konkretnie 1 września, w życie wchodzą nowe przepisy, z których jasno wynika, że na terenie Krakowa zacznie obowiązywać zakaz używania paliw stałych, tj. węgla i drewna. Kolejnym krokiem są auta, których spaliny przyczyniają się do „skażenia” powietrza.

fot: źródło

Sprawdź: f7dobry

Myślicie, że uda nam się – oczywiście wspólnymi siłami – zwalczyć smog, z którym walczymy od kilku lat?

Info: krakow.naszemiasto

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykuł8-godzinny Maraton Komiksowy
Następny artykułDarmowy Kosmiczny Minigolf w Cosmic Minigolf Pub
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.