Natalia Grabowska – nowa gwiazda na krakowskiej scenie tatuażu.

0
1716

Nie jest jeszcze bardzo znana. Jeszcze. Ale to tylko kwestia czasu, zanim dołączy do do panteonu gwiazd tatuażu (nie tylko krakowskich), bo po szczeblach kariery wspina się szybko. Już prowadzi własne studio i robi najbardziej kobiece tatuaże w mieście. Poznajcie Natalię Grabowską.

Flawless Line, czyli nieskazitelna linia. Tak się nazywa studio prowadzone przez tatuatorkę Natalię Grabowską i takie też są jej tatuaże. Idealna, gruba linia typowa dla tatuaży tradycyjnych i neotradycyjnych, połączona z akwarelą. W jej pracach dominują motywy kwiatowe, biżuteryjne i zwierzęce. Wszystkie łączy pewna delikatność. Jeśli chcecie sobie zrobić kobiecy tatuaż, albo solidnego neotrada, Flawless Line to adres jakiego szukacie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Podziel się miłością w Bhajan Cafe.

Fot: źródło

Studio znajdziecie na Krupniczej 12/16. Łatwo je minąć, bo nie rzuca się w oczy. Z zewnątrz kamienica jakich wiele przy Bagateli. Dopiero gdy wejdziecie na jej ostatnie piętro zobaczycie logo, a po wejściu do samego studia wspaniały widok. Stanowisko do tatuowania stoi tuż przy tym wielkim oknie pozwalając cieszyć oczy przez całą sesję. Sama JESZCZE nie byłam klientką Natalii, ale założę się że u niej nie boli.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: We Francji wala na miecze świetlne będzie prawdziwą dyscypliną!

Bezbolesnym zabiegom sprzyja nie tylko relaksujący widok, ale i sama Natalia. Jest spokojna, zrównoważona, opanowana i delikatna. Dlatego też nie spotkacie jej na konwentach, bo nie lubi towarzyszącego im zgiełku. Woli pracować w swoim spokojnym studio. Jedyny „hałas” dobiega ze stojącego przy jej stanowisku głośnika Marshalla. Nie wiem czy tak jest zawsze, ale w trakcie naszego spotkania Natalia idealnie wstrzeliła się w moją estetykę i słuchała rocka.

A teraz już oddaję głos bohaterce tego artykułu i zapraszam na wywiad jakiego mimo ogromu pracy zgodziła się udzielić.

M.K: Jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego zdecydowałaś się zostać tatuatorką i jak udało Ci się to osiągnąć?

N.G. : W przeszłości nie myślałam, że zostanę tatuatorką. Na początku zajmowałam się malowaniem obrazów na zlecenie, oraz konserwacją zabytków. Jednak parę sytuacji losowych nakierowało mnie na tę drogę m.in. środowisko w którym się wychowałam, a także to,że od dziecka uwielbiałam malować i rysować. W tym momencie czuje, że się naprawdę spełniam i ta praca daje mi pełną satysfakcje z tego czym się zajmuję w swoim życiu.

M.K. : Jesteś młodą artystką, a już masz własne studio. Nie bałaś się tak szybko „iść na swoje” i wziąć na siebie ogromną odpowiedzialność, zamiast skupić się tylko na tatuowaniu w czyimś studiu?

N.G. : Tak, miałam obawy przed otworzeniem własnego studia, jednak po paru latach pracy w różnych studiach zapragnęłam mieć swój własny kąt.

M.K. : Powiedziałabyś, że żyjesz swoją pasją, czy może po pewnym czasie nawet tatuowanie staje się rutyną i traktujesz je jak zwyczajną pracę?

N.G. : Tatuowanie jest moją pasją. Uważam ze jest to obszar sztuki, który mobilizuje człowieka do dużej kreatywności i nie popadanie w rutynę

M.K. :Panuje przekonanie, że zawód tatuatora jest lekki łatwy i przyjemny. Pracujesz kiedy chcesz, gdzie chcesz i zarabiasz krocie. Czy faktycznie jest tak kolorowo? Co dla Ciebie jest w tej pracy najtrudniejsze?

N.G. : Patrząc z boku na pracę tatuatora, każdemu może się wydawać ze jest to przyjemna i łatwa sprawa. Tak naprawdę praca tatuatora jest mega wymagająca. Często jest to wiele godzin spędzonych nad projektem i zadowoleniem klienta. Można stwierdzić ze pracuje się po paręnaście godzin każdego dnia w tygodniu.

M.K. : Czy kobieta tatuator ma w tej branży trudniej?

N.G. : Wydaje mi się, ze w chwili obecnej nie ma znaczenia czy tatuatorem jest kobieta czy mężczyzna.

M.K. : Co Twoim zdaniem wyróżnia Cię na polskiej scenie tatuażu?

N.G. : Jako malarka zawsze uwielbiałam różnorodność barw na płótnie, dlatego też wykonuję w większości kolorowe tatuaże. Są to zwykle wzory neotradycyjne często z dodatkiem akwareli.

M.K. : Wg. mnie wyróżnia Cię kobiecy charakter Twoich prac. Wykonane są jednak w różnych stylach od water-coloru po neotradycyjny. W którym z nich czujesz się najlepiej i czy w przyszłości zamierzasz skupić się tylko na jednym jak robi to wielu artystów?

N.G. : Jest to trafne spostrzeżenie, uwielbiam neotradycyjne kompozycje o ostrym konturze i mocnym wypełnieniu, jednak akwarela jest równie mi bliska. Najchętniej w przyszłości połączyłabym te dwa style.

M.K. : Zdarza Ci się tatuować również mężczyzn? Jeśli tak to jakie wzory najczęściej wybierają?

N.G. : Mężczyźni zwykle wybierają postaci animowane.

M.K. : Od kilku lat obserwujemy boom na tatuaże. Wcześniej uważane były za domenę kryminalistów i osób z tzw. „środowiska alternatywnego”. Kim są Twoi dzisiejsi klienci?

N.G. : W obecnych czasach wszystkie stereotypy przemijają. Tatatuuje się naprawdę każdy, nie ważne czy jest to osoba starsza, czy młodsza i czym zajmuje się na co dzień.

M.K. : Jako iż sama też się tatuuję, zauważyłam że mimo mody tatuaże wciąż są bardzie akceptowalne u mężczyzn. Kobiety częściej pyta się ” jak Ty będziesz z tym na starość wyglądać” lub „gdzie Ty teraz pracę znajdziesz”. Wytatuowane kobiety uważane są również za mniej kobiece. Czy Ty i Twoje klientki również się z tym spotykacie?

N.G. : Osobiście nigdy nikt nie zwrócił mi na to uwagi. Myślę, ze jest to kwestia osobista każdego człowieka, z biegiem czasu zmieni się to na lepsze, lecz zawsze znajdą się osoby krytykujące.

M.K. : Opowiedz mi jeszcze proszę tatuażach jakie sama posiadasz.

N.G. : Tatuaże na moim ciele są to w większości moje projekty. Wykonuje je dla mnie mój przyjaciel. Tatuaże które posiadam mają dla mnie wartość artystyczną

M.K. :.Tak szybko się rozwijasz, a co jeszcze planujesz osiągnąć?

N.G. : Jestem osobą ambitną, pragnę aby moje studio Flawless Line Tattoo było mocno rozpoznawalne w Polsce jak i za granicą.

Natalia, dziękuję Ci za rozmowę. Życzę powodzenia i … do zobaczenia! 😉

 

NIE WIESZ JAK RUSZYĆ Z BIZNESEM?DOWIEDZ SIĘ!