Noc Muzeów – nie możesz tego przegapić!

0
642

Najbliższy piątkowy wieczór, jak i cała noc z piątku na sobotę, będzie świetną okazją by zupełnie bezpłatnie skorzystać z kultury Krakowa, odwiedzając najróżniejsze muzea. To wszystko z okazji jednej z najbardziej ulubionych krakowskich nocy, jaką jest Noc Muzeów!

W 2019 roku będzie miała miejsce już XVI. edycja Nocy Muzeów. Jej uroczysta inauguracja rozpocznie się 17 maja o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, przy ul. Lipowej 4. Aby móc zwiedzać muzea wystarczy zakupić wejściówkę za symboliczną kwotę 1 zł. W przypadku muzeów wielooddziałowych raz zakupiony bilet umożliwia wejście do wszystkich oddziałów. Funkcję biletu pełni moneta okolicznościowa, która może być wspaniałą pamiątką po tym wydarzeniu.

Jednak Noc Muzeów to nie tylko zwiedzanie za symboliczną złotówkę, ale i cała moc koncertów, warsztatów, atrakcji dla dzieci. Każde muzeum przygotowało swój program na tą okazję. Zainteresowanych odsyłamy do strony pik.krakow.pl, gdzie znajduje się szczegółowy program atrakcji w każdym z biorących udział w wydarzeniu muzeów. Gwarantujemy, że każdy niezależnie od własnych zainteresowań znajdzie coś dla siebie.

Wspomnijmy tylko, że w wydarzeniu biorą najchętniej odwiedzane muzea, takie jak:
Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce (gdzie jest możliwość zwiedzania kopalni, jak i czekają liczne atrakcje na dziedzińcu zamku), Muzeum Armii Krajowej  (gdzie oprócz poznania historii można będzie spróbować prawdziwej wojskowej grochówki), czy pięknie oświetlony Ogród Botaniczny, który z całą pewnością warto podziwiać nocą.

Przypomnijmy, że pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy. Cieszymy się, że w Krakowie taka noc cieszy się ogromnie dużym zainteresowaniem i w tym roku odbędzie się już po raz XVI.

Jesteś fanem kultury japońskiej? Nie może Cię zabraknąć na Kimono Fashion Show, odbywającego się w ramach Nocy Muzeów w Muzeum Manggha.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.