Noc poezji w naszym mieście!

0
1055

Już w najbliższy weekend będziemy mogli spędzić prawdziwie poetycką noc, uczestnicząc w którymś z 64 wydarzeń, w zakres których wchodzą m.in. warsztaty poetyckie, projekcie filmowe, czy slam poetycki. „Od snu do snu” to myśl przewodnia tej edycji.

Ósma edycja Nocy Poetyckich jest dedykowana trzem wieszczom: Zbigniewowi Herbertowi, Tadeuszowi Śliwiakowi, Stanisławowi Wyspiańskiemu. Można będzie bliżej zapoznać się zarówno z ich twórczością jak i szczegółami z życia prywatnego.

Ale w końcu Noc Poetycką tworzymy także my. Każda z osób biorąc udział w wydarzeniu będzie mogła spróbować własnych sił w slamach poetyckich, bądź wziąć udział w interesujących warsztatach.

Noc Poezji dla dzieci

Pomimo, że atrakcje dla dorosłych uczestników odbędą się faktycznie nocą, to została również przygotowana Noc Poezji dla dzieci, która rozpocznie się nieco wcześniej – o godzinie 10 w sobotę 6 października. W Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży najmłodsi będą mogli wziąć udział w eksperymentalnym śniadaniu poetyckim. Z kolei o tej samej porze przy ul. Siemaszki odbędzie się piknik poetycki. Śniadania, spotkania i zajęcia dla dzieci odbędą się jeszcze w wielu innych miejscach. Szczegóły możecie sprawdzić tutaj.

Wielka Wymiana Książek

Dla tych, którym książki nie mieszczą się na półkach, bądź przeczytali już wszystkie swoje lektury i chętnie wymienią je na nowe proponujemy 6 października w godzinach 12-20 lub 7 paździrnika: 10-14, odwiedzić Galerię 2Światy przy ul. Brzozowej 14. Tam każdy będzie mógł zostawić swoje, a zabrać w zamian cudze, interesujące go książki. Przy tym na pewno nie zabraknie rozmów na ich temat.

Kino Pod Baranami

W Kinie Pod Baranami o godzinie 12 zostaną zaprezentowane filmy z cyklu: „„Ogród barbarzyńcy” w reż. Piotra Załuskiego, inspirowane twórczością Zbigniewa Herberta. Bezpłatne wejściówki można pobierać w Kinie Pod Baranami. Tego dnia aż do wieczora odbędą się pokazy filmowe, związane z polskimi, głównie krakowskimi poetami.

Teatr im. Juliusza Słowackiego

7 października o godzinie 12 warto odwiedzić Teatr Słowackiego, w którym to odbędzie się performatywne czytanie scenariusza widowiska plenerowego: „Weselisko”, którego inscenizacja odbyła się podczas Nocy Poezji 2017 w Rynku Podgórskim. Jest to tekst oparty na fragmentach „Wesela” Wyspiańskiego, który zaprezentują nam znakomici aktorzy. m.in. Anna Dymna, czy Dorota Segda.

Oprócz tego mnóstwo innych wydarzeń: spektakle, koncerty, warsztaty, konkursy. Najlepiej samemu zapoznać się z programem wydarzenia i wybrać dla siebie te najbardziej atrakcyjne.

Więcej informacji: https://krakowskienoce.pl/

Zobacz, co jeszcze słychać w Krakowie!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.