Noc Teatrów 2018

0
798
views

Hej, Teatromaniacy! Mamy tu informację, która na pewno Was zainteresuje!

Zapewne plany na piątek już są? Świetnie! Zaraz będziecie mieć je też na sobotę!

Dnia 16 czerwca (w zasadzie, z nocy 16 na 17 czerwca) 2018 roku w Krakowie, a dokładniej w Teatrze Słowackiego, odbędzie się Noc Teatrów 2018!

 

Znalezione obrazy dla zapytania teatr słowackiego kraków

Teatr Słowackiego

fot. materiały prasowe

Oby udało Wam się zgarnąć bezpłatne wejściówki! Od 14 czerwca, można je odebrać w kasie Teatru, na Placu świętego Ducha 1, a także w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, na ulicy Powiśle 11.

  • Myślicie, że zobaczycie spektakle, które były już grane? Nic bardziej mylnego! Otóż, o godzinie 19:00, Noc Teatrów otwiera – uwaga – PREMIERA (!!!) Czarne Papugi na Scenie MOS w reżyserii Michała Borczucha! Więcej informacji na temat tego spektaklu znajdziecie tutaj: spektakl Czarne Papugi.
  • Po półtoragodzinnym, (zapewne) wspaniałym spektaklu, o godzinie 20:30, czeka nas kolejny: „Minia-Tour. Si, senior”, Kawiarnia Teatralna.
  • Następnie, o godzinie 22:00, odbędzie się Nocny Krakowski Salon Poezji. Foyer Teatru, Gmach Główny Teatru im. J. Słowackiego, Polska karczma żydowska Wiesława Dymnego. A czytać będą same gwiazdy! A mianowicie: Kasia Zawiślak-Dolny, Andrzej Kozak, Edward Linde-Lubaszenko oraz Ryszard Łukowski. Poezja, teatr,  wspaniali ludzie…nic więcej nie trzeba dodawać.
  • Z kolei o godzinie 18:00 i 22:00, będziemy mieli okazję zobaczyć „Rabację” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Mocny spektakl, opowiadający o wewnętrznej „burzy” w kraju, o tym, jak przemoc psychiczna zmienia się w fizyczną i przede wszystkim, jak łatwo zboczyć z drogi i pogubić się, gdy dąży się do autonomii i suwerenności. A na scenie pojawią się: Agnieszka Judycka, Grzegorz Łukawski oraz Tomasz Międzik.

My na pewno się pojawimy! Swój organizm karmimy najlepszym jedzeniem, bo chcemy być przede wszystkim zdrowi, a także dobrze wyglądać, jednak nie należy zapominać, że nasz mózg też potrzebuje „karmy”, a więc dostarczmy mu porcję kultury wyższej – na pewno to doceni. 😉

Więcej o wydarzeniu: Noc Teatrów 2018

Do zobaczenia w sobotę!

Zdjęcie użytkownika Teatr w Krakowie - im. Juliusza Słowackiego.

fot. studioFILMLOVE

 

 

 

 

Poprzedni artykułKraków wśród najlepszych miast z całego świata z najlepszą obsługą według TripAdvisor
Następny artykułPolska – Senegal. Słonica Citta wytypowała zwycięzcę meczu. A Ty jak obstawiasz?
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.
PODZIEL SIĘ