Nowa Huta kobietą – wystawa na 70 urodziny Nowej Huty

0
1083
źródło: krakow.pl

W tym roku, dokładnie 24 lutego, dzielnica Krakowa – Nowa Huta będzie świętować swoje 70 urodziny. Z tej okazji przygotowano wystawę zatytułowaną: „Nowa Huta kobietą”, autorstwa Moniki Piszczek, którą można oglądać w klubie Kombinator na os. Szkolnym 25. 

Monika Piszczek jest rodowitą nowohucianką, mieszkającą na co dzień w Londynie i pracującą jako grafik i ilustratorka dla gazet. Ukończyła Akademię Krakowską na kierunku malarstwo ze specjalizacją grafiki użytkowej. Na wystawie poświęconej wszystkim kobietom Nowej Huty ukazuje młode dziewczyny, które ciężko pracują i wychowują dzieci. Pomimo, że początki Nowej Huty bywają kojarzone z plakatami propagandowymi i symbolami budującego się miasta takimi jak: hutnik, murarz, junak, przodownik pracy, na wystawie zostały ukazane właśnie kobiety, które odegrały znaczną rolę w 70-letnich dziejach Nowej Huty. Monika Piszczek w swoich pracach łączy grafikę z ilustracją.

Wystawę można oglądać od 9 stycznia do 31 marca w godzinach od 15.00 do 22.00. Wstęp wolny.

Co więcej, z okazji  70 urodzin Nowej Huty, Zarząd Dróg Miasta Krakowa proponuje, aby pozostawić trwały ślad po tym jubileuszu i przedstawia program modernizacji 70 ulic w tej części miasta. Od 1 lutego mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem strony internetowej razemwdialogu.pl.  70 unowocześnionych ulic na 70 lecie Nowej Huty? Więcej informacji TUTAJ.

Pamiętajmy również o 7 rocznicy śmierci Wisławy Szymborskiej. Zobacz wydarzenia w Krakowie towarzyszące rocznicy śmierci poetki.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.