O kurka, Kulturka!

0
956

fot: źródło

Jeśli myślicie, że zimne, jesienne popołudnia spędzicie w domu przed telewizorem, to uwierzcie mi, że się mylicie! Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, w każdą niedzielę, rezerwuje Dworek tylko dla dzieci i rodziców!

Jesień to piękna, choć zaskakująca pora roku. Zaskakująca, ponieważ w poniedziałek świeci piękne, ciepłe, acz nieprażące słoneczko, a we wtorek, dla odmiany…plucha i deszcz! Jednak Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, które mieści się na ulicy Papierniczej 2, postanowiło zadbać o ten „jesienny” czas. W każdą niedzielę października, Dworek zarezerwowany jest dla dzieci i rodziców! W ramach nowego cyklu „O, kurka Kulturka!”, organizowane będą spektakle teatralne, koncerty i zabawy muzyczne, spotkania podróżnicze i warsztaty kreatywne, nastawione na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. A wszystko to – zawsze o godz.16.00!

fot: źródło

Przeczytaj: Kultura bez barier w MOCAK-u

-14 października, godz.16.00 
Dookoła świata – Francja
Rodzinne warsztaty kreatywne zaprowadzą nas do krainy dumnej wieży Eiffle’a, pysznych serów i paryskiego szyku. Spotkamy tam też braci Lumiere, konstruktorów magicznej latarni, czyli kinematografu. Dali oni światu niezwykły prezent – kino. A kino, to nie tylko rozrywka, to nasze marzenia przełożone na język obrazu i dźwięku.
Warsztaty dla dzieci 5-10 lat

-21 października, godz.16.00
O czym marzą drzewa- spektakl teatralny
Świat dawniej był piękniejszy. Czyste rzeki, dużo drzew i świeże powietrze… Stare Drzewo boi się, że nie ma już dla niego ratunku. Ale pojawia się ktoś jeszcze! Ala – wesoła pierwszoklasistka. Razem z młodym drzewkiem – bukiem Jasiem wierzą, że los może się odwrócić.
Spektakl dla dzieci w wieku 4-10 lat

28 października, godz.16.00 
Zabawmy się w teatr!
Rodzinne warsztaty teatralne pozwolą odkryć tajemnice teatru i wprowadzić nas w magiczny, niezwykle barwny świat teatru lalek. Poznamy kukiełki, marionetki, pacynki, nauczymy się je rozróżniać i stworzymy swoje własne, a następnie zamienimy się w aktorów. W zajęcia wplecione są elementy ćwiczeń logopedycznych.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4-7 lat

fot: źródło

Sprawdź naszą stronę: f7poznan

Bilety na spotkanie, to koszt 10 zł za osobę! Dostaniecie ja na stronie ekobilet.pl bądź w kasie Dworku Białoprądnickiego.

Widzicie – jesień można spędzić niezwykle przyjemnie!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułFestiwal Kultury bez Barier w MOCAK-u // workshops
Następny artykułEtnokalendarz | Inspiracje z natury
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.