Oceany Marzeń – odpłyń z piosenką żeglarską!

0
757
źródło: pixabay.com

Już dziś w Krakowie zaczyna się niezwykły Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties” 2019 pod hasłem „Oceany Marzeń”. W ciągu zaledwie czterech dni festiwalu, na czterech scenach, w trakcie piętnastu koncertów wystąpi blisko dwustu wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, kiermasz żeglarski, happening i wiele innych atrakcji.

Dzisiaj o godzinie 20 w Studio S5 w Radiu Kraków odbędzie się koncert ballad „Zażagliło nam się życie”. W dniu jutrzejszym z kolei w Klubie Studio o godz. 11 będzie można obejrzeć koncert dla dzieci „Kurs na przygodę”.  W sobotę i niedzielę na scenie kina Kijów. Centrum królować będą pieśni kubryku, szanta klasyczna i niezaprzeczalna perła tegorocznego muzycznego rejsu – koncert jubileuszowy Jurka Porębskiego.

Więcej wydarzeń towarzyszących festiwalowi można znaleźć na stronie głównej wydarzenia: shanties.pl. 

Krakowska Tawerna Żeglarska Stary Port to miejsce w dużym stopniu związane z festiwalem shanties. To właśnie tam mają miejsce imprezy towarzyszące, a przede wszystkim muzyczne, spotkania z festiwalowymi wykonawcami i śpiewogrania, które trwają do świtu. Naprawdę warto zjawić się w najbliższych dniach w Starym Porcie, by doświadczyć tej niezwykłej żeglarsko-muzyczno-festiwalowej atmosfery.

Jednak w każdym z miejsc festiwalowych wydarzeń będzie okazja poznać różnorodność muzyki związanej z morzem – od tradycyjnych pieśni żeglarskich, poprzez energetyczny folk morski, aż po żeglarskie ballady. Niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych szykują się dwa widowiska żeglarskie, w piątkowe i sobotnie przedpołudnie.

Sobotnie popołudnie 23 lutego można spędzić na Rynku Głównym w Krakowie, podczas wspólnego śpiewanie pieśni żeglarskich. Kto choć trochę ma sentyment do morza, a muzyka szantowa nie jest mu obojętna, niech weźmie udział w którymś z wydarzeń festiwalu Oceany Marzeń. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Na koniec odsyłamy Was także do facebookowej strony festiwalu: kliknij.

źródło: krakow.pl

NIE WIESZ JAK RUSZYĆ Z BIZNESEM?DOWIEDZ SIĘ!