Parada zabytkowych i nowoczesnych autobusów

0
1024

fot: źródło

Zazwyczaj, gdy podróżujemy komunikacją miejską, mamy do dyspozycji nowe tramwaje i wygodne autobusy wyposażone w biletomaty. Warto pamiętać, że kiedyś tego nie było! Jak ludzie mogli wtedy funkcjonować?! Ano, jak widać, mogli. 😉 Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają zabytkowe i nowoczesne autobusy – 7 października odbędzie się wystawa „starego” wyposażenia MPK!

Organizatorzy, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa do udziału w paradzie zabytkowych oraz nowoczesnych autobusów MPK SA w Krakowie. W niedzielę, 7 października 2018 roku o godzinie 10:30, na krakowskie ulice wyjedzie prawie 40 pojazdów, w tym najstarszy jeżdżący autobus z 1929 roku, czyli Durant Rugby Express L!

fot: źródło

Przeczytaj także: Dzień Szacunku dla Starszych! Klik.

Oprócz tego zabytkowego pojazdu, w pardzie pojedzie m.in. „Ogórek”, San H01B oraz Ikarus. Nie zabraknie najnowszych autobusów, które zaczęły wozić pasażerów dopiero w tym roku, a więc m.in. nowoczesnych Mercedesów.

fot: źródło

Parada rozpocznie się na terenie Zajezdni Tramwajowej Podgórze, przy ul. J. Brożka 3. Już od 10.30 wszyscy chętni będą mogli oglądać pojazdy biorące udział w paradzie. Punktualnie o godz. 12.00, autobusy wyruszą i pojadą w stronę centrum miasta przez ul. Wadowicką, M. Konopnickiej, rondo Grunwaldzkie, al. Krasińskiego i ul. Piłsudskiego. Następnie autobusy pojadą ul. Straszewskiego, Dunajewskiego, Basztową i ul. Lubicz do ronda Mogilskiego (dolny poziom), a stąd ul. Mogilską i Lema do Tauron Areny Kraków. Właśnie tam zostało zaplanowane zakończenie parady i wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku! Dla każdego coś dobrego 🙂

fot: źródło

Przeczytaj: Ghost Bike we Wrocławiu! Klik.

Do pojazdów biorących udział w paradzie będzie można wsiadać na zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3, na przystanku przy ul. Piłsudskiego, na ul. Basztowej oraz na rondzie Mogilskim.

fot: źródło

Kto wybiera się na przejażdżkę zabytkowymi autobusami, tramwajami…czym tylko chcecie? 😉 Macie niepowtarzalną okazję, aby doświadczyć przejażdżki „staruszkami z MPK”, przy okazji świetnie się bawiąc! Uwierzcie mi na słowo, to świetna zabawa. 🙂

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułDzień Szacunku dla Starszych
Następny artykułKrakowskie Śniadanie Otwarte
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.