Pharoah Sanders The Icon w Krakowie!

0
457
views

fot: źródło

Lipiec jest owocnym czasem dla melomanów. A szczególnie dzień 12 lipca – ciężko jest wybrać między tyloma wspaniałymi koncertami… Na początku prezentujemy ikonę jazzu – Pharoah Sanders The Icon! Artysta wystąpi na Summer Jazz Festival Kraków, na ulicy Karmelickiej 52/1 w czwartek, 12 lipca, o godzinie 19:00.

Pharoah Sanders, to 78 letni amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy, który znany jest na całym świecie. Możecie kojarzyć go z bogatej kariery solowej, jak i ze współpracy z innymi muzykami jazzowymi, chociażby z Johnem Coltrane’em, jeden z laureatów Nagrody Grammy za album „Blues for Coltrane: A Tribute to John Coltrane”.

Sanders to jeden z najwybitniejszych saksofonistów tenorowych, którego wachlarz umiejętności jest nie do opisania – musicie to usłyszeć! Doskonale znajduje się w roli wykonawcy avant-garde, freejazzowego, ale również mainstreamowego. Fascynacja bluesem, swingiem, bebopem, free jazem i awangardą jazową połączoną z soulem i muzyką świata (w tym amerykańską i indyjską), daje niepowtarzalne dźwięki, których nikt z takim sercem i oddaniem, nigdy nie powtórzy. To właśnie ten saksofonista wkłada całą swoją duszę w to, co tworzy, dlatego też jego muzyka jest nietypowa, porywająca.

fot: źródło

Inni saksofoniści wyrażali się o Sandersie w samych superlatywach – przykładowo, Ornette Coleman jasno stwierdził, że „Sanders jest prawdopodobnie najlepszym saksofonistą tenorowym świata”.

Po raz pierwszy na Summer Jazz Festiwal Kraków 12 lipca 2018 roku, pojawią się:

  • Pharoah Sanders,

  • William Henderson,

  • Oli Hayhurst,

  • Gene Calderazzo.

Koszt biletów, jak na tak wspaniałe i niepowtarzalne wydarzenie, to koszt od 150 do 180 złotych? Warto? Oczywiście, że warto… 😉

Możecie kupić je tutaj:

eventim.pl

ticketmaster.pl

goout.net

biletywkrakowie.pl

Organizacją wydarzenia zajmują się niezawodni: Summer Jazz Festival Kraków oraz Fundacja My Polish Heart.

Wydarzenie na Facebooku: wydarzenie

 

Poprzedni artykułPrzejedź się zabytkowym tramwajem. Trwa kolejny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej.
Następny artykułNowa nowohucka ścieżka rowerowa w ciągu pieszo – rowerowym!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.
PODZIEL SIĘ