Pierwszy taki automat w Krakowie! Wrzuć plastikową butelkę, odbierz pieniądze!

0
1038

fot: źródło

To właśnie u nas, w stolicy Małopolski, powstał pierwszy automat przeznaczony do recyklingu plastikowych butelek! Zyskują na tym wszyscy – zarówno my, jak i nasza Matka Ziemia!

Bez czystego środowiska nie ma życia, więc dbajmy o to, aby wszystkim nam żyło się dobrze…i czysto! Ruszamy z akcją ratowania naszej planety i walczymy z wszechobecnym, zatruwającym nam żywot plastikiem! Pierwszy w Polsce automat do recyklingu butelek właśnie stanął w centrum Krakowa. Taki sposób recyklingu plastikowych butelek przynosi same plusy – realnie troszczymy się o środowisko, a w naszym portfelu pojawia się kilka groszy więcej – i to w dosłownym znaczeniu tego słowa! Automat stanął w urzędzie miasta, w Centrum Administracyjnym przy al. Powstania Warszawskiego 10 i będzie można się z nim zetknąć przez najbliższe kilka dni.

fot: źródło

Przeczytaj: Wiosenne PSOTY w Krakowie!

Działanie automatu do recyklingu plastikowych butelek jest niezwykle proste – wystarczy, że wrzucimy butelkę (zgodnie z instrukcją na maszynie), a w zamian dostaniemy…10 lub 20 groszy! Kwota, którą „wypluwa” automat, jest losowa. Symboliczne kilkanaście groszy jest wynagrodzeniem za naszą dbałość o planetę i środowisko, choć chyba wszyscy zgadzamy się ze stwierdzeniem, że powinniśmy działać na rzecz Matki Ziemi całkowicie bezinteresownie. Pojemność automatu – w przeliczeniu na butelki – to 800 plastikowych butelek. Taki jest limit naszego nowego, wspaniałego automatu do recyklingu plastiku. Warunkiem koniecznym wyrzucenia takiej butelki jest przede wszystkim kod kreskowy, jednak najważniejsze jest, aby butelki NIE BYŁY zgniecione. Oczywiście, butelki, które będziemy wrzucać do automatu, muszą być całkowicie opróżnione. Pomysłodawcą tego nowego, ekologicznego urządzenia, jest radny – Łukasz Wantuch. Mężczyzna liczy, że właśnie dzięki takim działaniom, ekologiczna rewolucja opanuje nie tylko Kraków, ale i cały świat! Ponadto, Wantuch ma nadzieję, że kaucja 10 groszy za plastikową butelkę zacznie obowiązywać w każdym Polskim mieście – i my trzymamy za to kciuki! Walczmy o naszą planetę, dbajmy, aby nam wszystkim żyło się dobrze. Zanieczyszczenia środowiska są przerażające, gdzie to właśnie plastik jest najgorszym i najbardziej popularnym rodzajem odpadów. Pozwólmy żyć sobie i przyszłym pokoleniom na pięknej, zielonej i zdrowej planecie!

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Co sądzicie o takim pomyśle? Myślicie, że w naszym mieście stanie więcej automatów przeznaczonych do recyklingu plastikowych butelek? Mamy ogromną nadzieję, że maszyna zda test i zachęci wszystkich nas do dbania o środowisko i Matkę Ziemię! Wszyscy chcemy żyć i oddychać czystym powietrzem, prawda?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.