Płacenie za bilet plastikową butelką? Teraz to możliwe!

0
886

fot: źródło

To naprawdę się dzieje! Możemy uratować Matkę Ziemię – wystarczą chęci i logiczne myślenie! Jak zachęcić ludzi do ekologicznych zachowań? Metro w Stambule znalazło na to genialną i jakże nowatorską odpowiedź!

W każdym większym mieście znajdują się automaty biletowe, w których możemy doładować swoją „kartę miejską” bądź kupić bilet zgodnie z jego przeznaczeniem, tj. czasem przejazdu, ulgą i strefą. Aby zapłacić za taką usługę, musimy użyć karty płatniczej bądź monet lub pieniędzy w wersji papierowej. Jak jednak wyglądałby świat, gdybyśmy poszli z duchem czasu i tak, jak w Stambule, za bilety moglibyśmy zapłacić plastikowymi butelkami lub puszkami, zamiast pieniędzmi? Taki sposób pozwoliłby nie tylko wesprzeć Matkę Ziemię w walce z wszechobecnymi, plastikowymi odpadami, ale także zaoszczędziłby nasz portfel! 😉 Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, jednak zsumowany koszt biletów, wcale nie jest mały. Spróbujcie policzyć swoje wydatki na same bilety w skali miesiąca, a potem roku – gwarantuję, że możecie się bardzo zdziwić!

 

fot: źródło

Aktualnie, projekt płatności plastikowymi butelkami i puszkami, jest pilotażowy. Maszyny, w których można kupić bilet bądź doładować swoją kartę, znajdują się (póki co!) na trzech stacjach metra, ale plany są niezwykle rozległe…i z całego serca trzymam kciuki, aby się to udało! Agencja AFP w swoim materiale podkreśla, że Turcja, w EPI, czyli w tzw. indeksie wydajności środowiskowej, osiągnęła wynik 52,95 procent, z czego tylko 11 procent podlega recyklingowi… Jednak przedstawicielka fundacji Mind Your Waste gwarantuje, że za 5 lat, będzie to 35 procent. Ten wspaniały, innowacyjny pomysł, mógłby zostać „skopiowany” i wprowadzony do KAŻDEGO KRAJU NA ŚWIECIE! Zanieczyszczenia niszczą Ziemię, na której żyjemy, a co za tym idzie – również i nas…

Przeczytaj: 27 FINAŁ WOŚP! 

Sprawdź: f7wroclaw

Co sądzicie o takim pomyśle? Gdyby taki automat pojawił się w Polsce, redukowanie zanieczyszczeń osiągnęłoby wyższy poziom. Skoro nie każdy chce dbać o swoją planetę, musimy mu w tym pomóc! Skoro inni mogą, to dlaczego nam miałoby się nie udać? 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykuł27 FINAŁ WOŚP
Następny artykułTargi Mamaville Kraków vol. 1
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.