Plan Pikników Krakowskich na czerwiec – sprawdź do którego parku Ci najbliżej!

0
814
źródło:www.facebook.com/piknikkrakowski

Piknik Krakowski – brzmi magicznie, jednak co to jest w rzeczywistości? Niektórzy pewnie już wiedzą z poprzednich lat, jednak tych którzy jeszcze nie brali udziału w tego typu wydarzeniach zapraszamy szczególnie. Śniadanie na trawie, rekreacja w parku i sporty miejsce w najlepszym towarzystwie – to właśnie krótkie streszczenie Pikników Krakowskich. 

Pomimo, że piknik może nam się kojarzyć ze spożywaniem posiłków z koszyczka na łonie natury, nasze pikniki to o wiele więcej i cechuje je duża dawka ruchu. Joga na trawie, piłka nożna dla najmłodszych, badminton, aikido, wspinaczka – to tylko część atrakcji, jakie będą czekały w parkach.  Gimnastykę dla umysłu zapewnią liczne zajęcia manualne i gry planszowe.  W dodatku w tym roku podczas Pikników Krakowskich będzie można poszaleć na potańcówkach z muzyką na żywo i posiedzieć na trawie w kinie plenerowym. Dla najmłodszych został przygotowany ciekawy program warsztatów i zajęć. Na każdym Pikniku czeka na Was darmowa wypożyczalnia kocyków i leżaki. Oczywiście nie zabraknie doskonałych punktów gastronomicznych, w których można będzie się posilić po wszelkiej aktywności, bądź wypić orzeźwiającą lemoniadę przy ulubionej książce.

Piknik Krakowski rozpoczął erę piknikowania w zielonych przestrzeniach miasta w 2016 roku dwóch parkach: Bednarskiego i Krakowskim. Po roku dołączyły kolejne. W 2019 roku w czerwcu będzie wędrował po parkach w różnych dzielnicach, specjalną atencją obdarzy Jubileuszową Nową Hutę, by w lipcu i sierpniu osiąść w dwóch parkach: Bednarskiego i Krakowskim.

Tymczasem przed nami piknikowy czerwiec. Zobacz w które dni warto zajrzeć do następujących parków:

1 czerwca – Park Bednarskiego
2 czerwca – Park Krakowski
8 czerwca – Stacja Zabłocie
9 czerwca – Park Decjusza
15 czerwca – Park Jordana
16 czerwca – Park Dębnicki
22 czerwca – Park Zielony Jar Wandy
23 czerwca – Park Żeromskiego
29 czerwca – Planty Mistrzejowickie
30 czerwca – Bulwar Inflancki (u wylotu ul. Piekarskiej w stronę ul. Wietora)

źródło:facebook.com/piknikkrakowski

Następnie, w każdą sobotę lipca i sierpnia Pikniki Krakowskie będą odbywały się w Parku Bednarskiego, a w każdą niedziele w Parku Krakowskim. 1 września w Parku Krakowskim nastąpi uroczyste zakończenie tegorocznego piknikowania – piknikiem retro.

Jeżeli chcesz zostać jednym ze wspaniałych wystawców przepysznego jedzenia podcza Pikników Krakowskich, napisz na maila: info@piknikkrakowski.pl

Aby być na bieżąco ze wszystkimi piknikowymi informacjami, zapraszamy do polubienia fanpage’a na facebooku temu poświęconemu: PIKNIK KRAKOWSKI.

Koniecznie weź również udział w 19. Wielkiej Paradzie Smoków w najbliższy weekend!

Na koniec łapcie przepis na pyszne babeczki cytrynowe, które możecie zabrać ze sobą na każdy piknik (i nie tylko)! 🙂