Płatne parkowanie w centrum także w niedzielę? Więcej zapłacisz też za abonament!

0
571
Czy mieszkańcy Krakowa będą musieli płacić za parkowanie także w niedzielę? Zdjęcie: pixabay.com

Mieszkańców Krakowa czekają kolejne wydatki. Już niedługo trzeba będzie zapłacić za parkowanie w centrum miasta także w niedzielę. Dodatkowo wzrosną ceny abonamentów.

Jak podaje Gazeta Krakowska według propozycji urzędników strefa A po zmianach miałaby funkcjonować od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00-20.00. Strefy B i C – tak jak do tej pory – funkcjonowałyby od poniedziałku do soboty, od godz. 10.00 do 20.00.

Podwyższono także zmiany w wysokości abonamentu mieszkańca. Dotychczas wynosił on 10 zł miesięcznie. Abonament w nowej propozycji Zarządu Transportu Publicznego wynosiłby 30 zł miesięcznie w każdej strefie (A, B i C). Projekt uchwały w tej sprawie został przekazany radnym miejskim.

Zarząd Transportu Publicznego zmienił zasady w organizacji Strefy Płatnego Parkowania. Korekty dotyczą wysokości abonamentu mieszkańca, a opłaty w strefie A obowiązywałyby także w niedzielę.

Czytaj: Muzyczne wspomnienie Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego w ICE Kraków

Urzędnicy z Krakowa tłumaczą, że propozycje zmian są odpowiedzią na postulaty mieszkańców i przedsiębiorców pracujących w centrum Krakowa, którzy mają problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych.

Najwięcej zmian dotyczyć będzie strefy A, która znajduje się w ścisłym centrum, gdzie ruch wieczorami i w weekendy związany jest z nocnym życiem miasta. Urzędnicy mówią, że propozycja zmian tej strefy parkowania jest dlatego, że krakowianie w wieczornych godzinach skarżą się na problemy ze znalezieniem miejsc postojowych przy miejscu zamieszkania oraz skarżą się na hałasy wywołane nadmiernym ruchem samochodów.

Tzw. uchwała parkingowa mogłaby wejść w życie w ciągu kilku tygodni od przegłosowania przed radnych propozycji Zarządu Transportu Publicznego.

Czytaj: Znana cukiernia w Krakowie prosi mieszkańców o pomoc. “Pomóżcie nam stanąć na nogi”