Polecamy: Rzetelny Salon Komputerowy

0
670

fot: źródło

Na pewno znacie to uczucie, gdy Wasz komputer zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Zacina się, nie nadąża za tym, co robicie, ustawicznie się wyłącza – i to bez żadnego ostrzeżenia! Nie warto działać na własną rękę – oddajcie swój sprzęt do specjalistów, którzy szybko, sprawnie i w bardzo przystępnej cenie, naprawią Wasz komputer. Dziś przedstawiam Wam wywiad (i wskazówki!) przeprowadzony z personelem „Persocom – skup, sprzedaż, serwis.”

Mój komputer ma już 5 lat – statystycznie, jak na sprzęt tego typu, nie jest to ani mało, ani dużo. Wymagania sprzętowe są w miarę aktualne, wydawałoby się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. No właśnie – wydawałoby się… Co ważne – komputer to moje narzędzie pracy, dlatego też codziennie korzystam z niego aż kilka(naście) godzin. Oprócz pracy, zdarza mi się zagrać w relaksującą grę bądź oglądać seriale na Netflixie – przyznać się, kto tego nie robi? 😉 Tym samym, mój komputer, jest użytkowany średnio 9 godzin dziennie! Bardzo dużo, prawda? Jak wiadomo, (niestety) wszystko się psuje – komputery również. Tym razem, mój laptop bardzo „poważnie zachorował”, a ja nie wiedziałam, co mu dolega. Trzeba było znaleźć „komputerowego” doktora, choć z wygody, wolałabym się go pozbyć i kupić nowy, ale niestety – nie jest to ładowarka bądź kabel do ładowarki, który dostaniemy w granicach 50 złotych. Kupno nowego komputera, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych!

Przeczytaj: Archiwalny Fotoplastikon w Krakowie! Kliknij: tutaj.

fot: źródło

Jak wcześniej wspomniałam, mój sprzęt odmawiał posłuszeństwa, a aby kupić nowego laptopa, potrzebowałabym wielu miesięcy, by uzbierać odpowiednią kwotę…a to przecież niezbędne narzędzie w mojej pracy!

Tak więc, „poszperałam” w internecie, popytałam i znalazłam serwis, który zajął się moim laptopem od A do Z. Bardzo sympatyczny Pan Seweryn podszedł do sprawy niezwykle profesjonalnie – przeanalizował to, co dzieje się z moim laptopem, wypytał, obejrzał, będąc przy tym niezwykle przyjaznym. Kilkanaście godzin później, miałam już „zdrowy komputer”! 😉 Dodatkowo, przeprowadziłam z Panem Sewerynem wywiad na temat komputerów, w którym znajdują się wskazówki dla każdego z nas. Przeczytajcie:

 • Marta: Co jest panu najtrudniej naprawić, co zajmuje najwięcej czasu?

Seweryn: Zdecydowanie wszelkie usterki związane z naprawianiem, a nie wymianą części, czyli czynności takie jak klejenie obudowy, czy też lutowanie na płycie głównej. Z tym drugim wiąże się duże ryzyko jakiegoś uszkodzenia, dlatego potrzebne jest doświadczenie, spokój i pewna ręka – dokładnie tak, jak u chirurga. 😉

 • Marta: Skąd wzięła się u Pana fascynacja komputerami oraz działem IT?

Seweryn: Sam nie wiem, zawsze lubiłem coś rozkręcić, zobaczyć, jak działa. Podobnie było z komputerem, a że dość łatwo przyswajałem wiedzę w tej dziedzinie, postanowiłem zarabiać na swoim hobby.

 • Marta: Ma Pan jakieś złote rady dla tak zwanych laików komputerowych 
  takich, jak ja? Jak dbać o komputer, na co zwracać uwagę, 
  gdy kupuje się nowy?

Seweryn: Trudno jest mi doradzać w kwestii dbania o sprzęt, mój komputer jest tego najlepszym (lub najgorszym) przykładem, a jeśli chodzi o wybór nowego, jest wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, sam nie wiem wszystkiego i często posiłkuję się forami internetowymi lub dopytuję bardziej doświadczonych kolegów. Jeśli jednak ktoś potrzebuje konkretnej rady – zapraszam do naszego punktu na ulicy Czarnowiejskiej 38, z przyjemnością pomogę dobrać odpowiedni sprzęt. 😉

 • Marta: Czy jest określony czas, kiedy trzeba czyścić komputer 
  (jeśli chodzi o czyszczenie fizyczne), bądź wymienić go? 
  Mój komputer ma już 5 lat i zdarza mu się zachowywać jak "rasowy 
  staruch!" Czym to może być spowodowane?

Seweryn: Czyszczenie komputerów, a tym bardziej laptopów, to najważniejsza rzecz, jeśli chodzi o dbanie o nie. Po pierwsze, czyścimy sprzęt tylko na sucho, z wyjątkiem ekranu, który można przetrzeć wilgotną ściereczką – nie polecam jednak spryskiwania go płynem do czyszczenia, gdyż możemy zalać klawiaturę lub cokolwiek innego. A wracając do czyszczenia na sucho, najlepiej zaopatrzyć się w sprężone powietrze w puszce, do przedmuchiwania klawiatury oraz wylotów wentylatora. Pozostaje jeszcze wymiana pasty termoprzewodzącej – osobiście zalecam pierwszą wymianę w okolicach końca gwarancji na nowy sprzęt, później raz na rok lub dwa, w zależności od tendencji sprzętu do przegrzewania.

Marta: Pięknie dziękuję za rozmowę!

Seweryn: Również bardzo dziękuję.

fot: źródło

Przeczytaj również: W Poznaniu powstaje sklep ZERO WASTE! Klik.

Pan Seweryn z przyjemnością doradzi i pomoże w kupnie laptopa (co również możecie tam zrobić!), a w przystępnej cenie sprawi, że Wasz komputer znów zacznie być sprawny. Ja i mój laptop jesteśmy Panu bardzo, bardzo wdzięczni! 😉 Mówi się „to tylko wymiana pasty termoprzewodzącej”, ale bez pomocy i wiedzy Pana Seweryna, na pewno nie dałabym rady (i mój laptop również)! Więcej informacji znajduje się na stronie serwisu: PERSOCOM.PL

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułArchiwalny Fotoplastikon przy MNK
Następny artykułJedyny taki sklep w Krakowie!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.