Poznaj Ukulele w wakacje!

0
1711

fot: źródło

Ukulele to – w powszechnej opinii – taka „mała gitarka”. Jednak dźwięk tego instrumentu nieco odbiega od dźwięku gitary, choć również należy do grupy instrumentów strunowych szarpanych. Zazwyczaj ukulele ma cztery struny, choć zdarzają się 6-cio lub 8-mio strunowe. W przeciwieństwie do gry na gitarze, na ukulele najczęściej gra się palcami. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać, ale jeśli ktoś z Was chciałby nauczyć się podstaw ukulele, już niedługo będziecie mieli taką okazję!

Szkoła Ukuleland – ukulele school, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi zainteresowanym grą na tym niezwykle przyjemnym dla ucha instrumencie i stworzyła dwudniowe warsztaty dla początkujących, na których można nauczyć się gry na ukulele.

Warsztaty trwają od 1 do 2 sierpnia w godzinach 18:15 – 21:00 przy ulicy Biskupiej w Krakowie. Koszt biletów oscyluje w granicy 80 złotych – 99 złotych, a bilety mogą kupić wszyscy ci, którzy mają już 14 lat, jednak wieku maksymalnego nie ma – dołączyć może każdy powyżej 14 roku życia!

Studencie! Nie martw się. 🙂 Jeśli chcesz nauczyć się podstaw ukulele, Szkoła Ukuleland przewidziała zniżki dla studentów!

fot: źródło

  • ŚRODA, 1.08.2018r.

Tego dnia, organizatorzy zajmą się grupą osób, które miały wcześniej kontakt z ukulele, a co za tym idzie – potrafią założyć i zmieniać kilka podstawowych chwytów. Grze i wspaniałym ćwiczeniom nie będzie końca! 😉

  • CZWARTEK, 2.08.2018r.

Z kolei czwartek przeznaczony jest na grę i ćwiczenia wraz z osobami, które są początkujące bądź nie grały wcześniej na ukulele, a chciałyby się nauczyć. 🙂

Spotkania trwają po 2.5 godziny w 10-15 grupie uczestników, a poprowadzi je wszechstronny ukista, gitarzysta i instruktor –  Piotr Gwizdała!

Na kursie każdy z uczestników otrzyma materiały potrzebne do rozwijania swojego warsztaty muzycznego, aby przećwiczyć wspólnie z prowadzącym podstawy (m.in. popularne rytmy bicia, sprawdzenie, czy instrument dobrze stroi, przykładowy utwór, improwizacja) oraz wspólne wykonywanie utworów przeznaczonych na kurs! Dodatkowo, jest możliwość zarezerwowania dla siebie jednego z 8 instrumentów dla kursantów i to bez żadnych dodatkowych opłat!

Koszt warsztatów:

-99 zł,

-90 zł dla studentów oraz wtedy, gdy przyprowadzisz znajomego

-80 zł dla uczestników poprzednich warsztatów

Zapisy ślijcie poprzez wiadomość do Ukuleland, mailowo: ukulelandnauka@gmail.com lub telefonicznie na 697352233.

A teraz posłuchajcie, jak pięknie brzmi ukulele w wykonaniu Patricka Carroll’a:

Zapamiętajcie – 1 lub 2 sierpnia, godzina 18:15, sala szkoleniowa na półpiętrze kamienicy przy ulicy Biskupiej 10/2. Przybywajcie i bawcie się UKULELEstycznie! 😉

Poprzedni artykuł42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej
Następny artykułDegustacja kaw Pożegnania z Afryką
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.