Premiera: LALKA

0
1673

fot: źródło

Zna ją KAŻDY na całym świecie. Jednak my, Polacy, mamy jednoznaczne skojarzenia… Gdy ktoś powie „Lalka”, od razu myślimy o wspaniałej, fenomenalnej książce znajdującej się w kanonie lektur, którą napisał Bolesław Prus. Zapewne niejednokrotnie wyobrażaliście sobie dwóch głównych bohaterów bądź też oglądaliście film, ale…jak „Lalka” wyglądałaby na deskach teatru? Odpowiedź na to pytanie możemy poznać już niedługo!

Czym jest lalka? Czy to figurka wykonana z plastiku bądź tkaniny, która (najczęściej) służy do zabawy dzieciom? Otóż…nie. Tym razem bierzemy na tapetę jedną z najbardziej popularnych w naszym kraju powieści, której tytuł brzmi: „Lalka”. Bolesław Prus napisał arcydzieło, książkę, którą czytują zarówno młodsi, jak i starsi, choć chyba częściej sięgają po nią ci młodsi – w końcu znajduje się ona w kanonie lektur, ba!, jest to lektura z gwiazdką, co oznacza, że uczeń ma OBOWIĄZEK ją przeczytać. Niektórzy sceptycznie podchodzą do tejże powieści, jednak po wczytaniu się, doskonale rozumieją, na czym polega fenomen owej „Lalki”. To arcydzieło broni się samo, książka posiada wszystko to, czego my dziś poszukujemy, z czym borykamy się na co dzień – zetkniemy się tam z wątkiem miłości, cierpienia, radości, szczęścia, smutku, poświęcenia, bólu… Samo życie. A gdyby tak odświeżyć sobie pamięć i wrócić do „Lalki”, jednak nie w wydaniu papierowym, a na deskach teatru?

fot: źródło

Przeczytaj: Wielgånoc po krakosku

Najpiękniejszy teatr w Krakowie, czyli Teatr w Krakowie – im. Juliusza Słowackiego, zaprasza na PREMIERĘ LALKI! Już 17 maja (piątek) o godzinie 19:00, mamy możliwość poznania „Lalki” od tej innej strony – niekoniecznie papierowej czy telewizyjnej. Jeśli tak jak i my jesteście zachwyceni arcydziełem Bolesława Prusa i z chęcią wyruszylibyście w mentalną podróż wraz z aktorami na deskach teatru, już teraz kupujcie bilety na spektakl i…oczekujcie na TEN dzień! Jesteśmy przekonani, że wszyscy – zarówno ci, którzy znają „Lalkę”, jak i osoby, które po raz pierwszy się z nią zetkną, będą zachwyceni tymże wystąpieniem. Za reżyserię odpowiada Wojtek Klemm, za adaptację i dramaturgię Tomasz Cymerman, za scenografię Magdalena Gut, za muzykę Albrecht Ziepert, a producentem jest Bartosz Jelonek. Nie może Was tam zabraknąć… My właśnie przygotowujemy się do kupna biletów, które można nabyć klikając TUTAJ.

fot: źródło

Sprawdź: f7warszawa

Czy tak jak i my, podzielacie bezgraniczną miłość do powieści Bolesława Prusa? Z przyjemnością obejrzymy adaptację tego utworu na deskach najpiękniejszego teatru w Krakowie! Kto wybiera się na premierę? Koniecznie dajcie znać – czekamy!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.