fot: źródło
Wydawałoby się, że PRL już dawno za nami…okazuje się jednak, że działo się to tylko kilkanaście lat temu! Ci, którzy wychowywali się w ówczesnych czasach, doskonale znają ich realia. Jednak są osoby, które nie mają o nich zielonego pojęcia, a chciałyby się dowiedzieć. I tu zgłaszam się do każdego zainteresowanego tematem PRL-u!
Organizatorzy, czyli Muzeum PRL-u wraz z Instytutem Architektury, zapraszają na nowy cykl wykładów architektonicznych: „Projektowali powojenną Polskę„. Bohaterem pierwszego wykładu, który wygłosi już jutro, 26 września o godzinie 18:00 dr Michał Wiśniewski, będzie Bohdan Pniewski.
fot: źródło
Przeczytaj również: Mały Kolberg – warsztaty.
Warto znać historię, szczególnie historię własnego kraju, która toczyła się tak niedawno… PRL to charakterystyczny czas, którego specyficzna kultura, zostawiła swą spuściznę w szeroko pojętej architekturze. Zresztą, architektura powojennej Polski to liczne, fascynujące, choć nierzadko zapomniane postacie. Tylko nieliczni architekci i architektki, zaangażowani w rozwój polskich miast po wojnie, doczekali się przypomnienia w postaci wystaw lub publikacji. Kolejny cykl wykładów organizowanych przez Muzeum PRL-u i Instytut Architektury przybliży najciekawsze postaci i osobowości polskiej architektury i urbanistyki omawianego okresu.
Przeczytaj: Jedyne w Polsce muzeum Kinematografii!
„Bohdan Pniewski był architektem dwóch epok. Swoją karierę rozpoczął pod koniec lat 20-tych XX w. jako przedstawiciel modernistycznej awangardy. W kolejnej dekadzie stał się ulubionym projektantem elit sanacyjnej Polski, był autorem luksusowych willi oraz przebudowy Pałacu Brühla na siedzibę MSZ. Po wojnie włączył się w odbudowę i szybko zaczął zdobywać najbardziej prestiżowe zlecenia, jak odbudowa Sejmu oraz Teatru Narodowego. Jego prace należą do najciekawszych przykładów architektury dwudziestowiecznej Warszawy, jego kariera jest odzwierciedleniem dramatycznej epoki, w czasach której żył i tworzył.”
fot: źródło
Ja wybieram się na jutrzejszy wykład, a Ty? 😉
Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.