Rada Miasta Krakowa przegłosowała nowe ceny biletów!

0
1218

fot: źródło

Radni zdecydowali. Oficjalnie, od maja bieżącego roku, za bilety zapłacimy więcej. Cena Krakowskiej Karty Miejskiej również wzrośnie. Nowe, podwyższone koszta biletów komunikacji miejskiej nie cieszą się pozytywnym odbiorem…

O prognozowanej podwyżce biletów, która „wypłynęła” dopiero po wyborach na prezydenta Miasta Krakowa, pisaliśmy TUTAJ. Niestety, okazuje się, że ówczesne, nieoficjalne informacje dotyczące zwiększenia cen, zostały potwierdzone. Aktualna cena biletów – w porównaniu chociażby do Wrocławia – jest niemała. Podniesienie kosztów spotkało się z oburzeniem mieszkańców, którzy – jak sami mówią – wykorzystywali bilet 40-minutowy (jednoprzejazdowy) na dojazd do pracy bądź uczelnie, gdzie od maja nie będą mieli takiej możliwości, ponieważ bilety 40-minutowe i godzinne zostaną zlikwidowane. W zamian za to, zostanie wprowadzony bilet 50-minutowy, którego koszt to 4,60 zł.

fot: źródło

W minioną środę, tj. 27.03.2019r., radni podjęli decyzję o zmianach dotyczących biletów komunikacji miejskiej. Okazuje się, że bilet miesięczny na jedną linię w I strefie (wyłącznie dla osób płacących podatki w Krakowie), ma kosztować 45 zł. Z kolei ci, którzy nie są zameldowani w stolicy Małopolski, zapłacą 69 zł. Bilet na dwie linie będzie kosztował 89 zł, a z Kartą Krakowską – 58 zł. Bilet sieciowy miesięczny obowiązujący w I strefie ma kosztować 106 zł (aktualnie jest to 89 zł), czyli 17 zł więcej, niż płacimy aktualnie! Osoby płacące podatki w naszym królewskim mieście, za owy bilet zapłacą 69 zł. Zmianie uległa również cena biletu sieciowego w I i II strefie – od maja zapłacimy 158 zł (aktualnie jest 140 zł), a osoby zameldowane w Krakowie zapłacą 121 zł.

Cena biletów czasowych również uległa zmianie. Za bilet 20-minutowy zapłacimy 3.40 zł, za 50-minutowy (jednocześnie jednoprzejazdowy) 4.60 zł, a 90-minutowy – 6 zł. Cennik wejdzie w życie 1 maja bieżącego roku.

fot: źródło

fot: źródło

Sprawdź: f7dobry

Co uważacie o zmianach dotyczących nowych cen biletów Komunikacji Miejskiej?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.